Ranking Perspektywy 2016: Poznaj najlepsze uczelnie w Polsce

Po raz pierwszy wśród 50 najlepszych szkół wyższych w rankingu Perspektywy.pl znalazły się cztery uczelnie niepubliczne.

Ranking Akademickich Szkół Wyższych 2016 (poz. 1-25)

żródło: GazetaPrawna.pl

Akademia Leona Koźmińskiego, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie i Uczelnia Łazarskiego – to cztery najlepsze niepubliczne szkoły wyższe w Polsce. Od lat królują w czołówce rankingu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. W tej edycji po raz pierwszy wszystkie rywalizują o najwyższe miejsca w pierwszej 50 uczelni akademickich, wyprzedzając takie szkoły wyższe jak Politechnika Białostocka, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach czy Uniwersytet Opolski.

Pełną wersję rankingu znajdziesz na stronie ranking.perspektywy.pl >>>

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (12)

 • inżynier(2016-06-08 08:37) Zgłoś naruszenie 122

  Metodologia dla kierunków technicznych wręcz kompromituje kapitułę. Kryteria jak kryteria. Ostrzeżenie dla studentów studiów technicznych - tak się mają do Waszych perspektyw zawodowych jak pięść do nosa. Tylko 15% dla preferencji pracodawców + 7% za patenty w algorytmie kontra 48% "akademickich" plus 20% z "samozadowolenia/samooceny" kadry akademickiej, o której w ogóle nie wiadomo czy ma praktyczne uprawnienia zawodowe... Kapitalny przykład to budownictwo AGH. Ledwo je utworzono na wydziale GÓRNICZYM (na bazie kierunku zamawianego dla całego roku czyli około 30tu studentów skąd natychmiast była pewnie najlepsza w Polsce dostępność kadry) a już pierwsze miejsce w rankingu chociaż w tym samym czasie absolwenci studiów inżynierskich kontynuowali naukę na studiach magisterskich w Politechnice Krakowskiej gdyż "najlepsze" wg rankingu Perspektyw budownictwo w RP nie ofiarowalo ówcześnie studiów magisterskich na tym kierunku. Budownictwo w AGH to "dzieło" prof. Tajdusia, przew. Centralnej Komisji ds Stopni i Tutułów. Do informacji kandydatów na budownictwo AGH. Prof. Tajduś uzyskał w maju 2016 r. stopień doctora honoris causa Pollitechniki Lubelskiej po czym wygłosił referat na temat przyszłości budownictwa podziemnego. Kiedy wreszcie powstaną rankingi oparte wg kryteriów związanych z pracą w zawodzie, czasem do podjecia pracy po obronie oraz wysokością pensji np. po 3 latach pracy?

  Odpowiedz
 • Student(2016-06-08 09:36) Zgłoś naruszenie 369

  Jeżeli ktoś twierdzi, że UJ to dobra uczelnia, to chyba nigdy nie miał z nią styczności. Bazują na zgubnych opiniach i prestiżu z dawnych lat, a teraz to dno i kilo mułu.

  Odpowiedz
 • Filip(2016-06-08 11:07) Zgłoś naruszenie 56

  Skończyłem dziennie wydział WNGiG na UAM i uważam za 5 lat zmarnowane. Nie pracuję w zawodzie bo bym rodziny nie utrzymał.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Andrzej(2016-06-08 11:33) Zgłoś naruszenie 45

  Filipie, ale to pokazuje tylko, że nie myślisz i nie myślałeś..., a nie, że WNGiG jest do niczego...

  Odpowiedz
 • tomaszp(2016-06-08 11:41) Zgłoś naruszenie 131

  To nie uczelnia, a indywidualny student ma potencjał intelektualny, który się ma bądź nie, predyspozycje do danego obszaru wiedzy. Po prostu te najlepsze mają markę, a więc i zbierają najlepszych studentów, gdyby tych z UJ zamienić z tymi z jakiejś szkółki to i potencjał tych z UJ zostałby taki sam, a tych co poszli na UJ i tak uczelnia by nie pomogła, także bierzcie na to poprawkę. Oczywiście uczelnia też daje laboratoria, kadra, wymagania, ale to STUDENT jest tym co się szlifuje, bo z pustego nawet UJ nie naleje.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • x(2016-08-21 16:54) Zgłoś naruszenie 63

  Absolwenci najlepszych uczelni: Pawłowicz, Duda, Schetyna.

  Odpowiedz
 • x(2016-08-21 16:58) Zgłoś naruszenie 45

  Najlepszą polską uczelnią jest Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi, ktora w rankingu światowym tego rodzaju uczelni zajmuje DRUGIE miejsce, po uczelni londyńskiej. I to jest jedyny wiarygodny ranking.

  Odpowiedz
 • zigi(2017-05-17 11:45) Zgłoś naruszenie 00

  Uniwersytet Łódzki ha ha ha

  Odpowiedz
 • koster(2017-08-07 10:42) Zgłoś naruszenie 00

  Moim zdaniem te porównania są śmieszne. Nie wierzę, w uczelnie, które prowadzą masówkę. Ok, jeśli dana uczelnia prowadzi kilka kierunków to jestem w stanie uwierzyć, że poziom na wszystkich jest ok, ale przy 100-200 kierunkach? No nie da się. Jeśli chodzi o same miejscówki, to zdecydowanie polecam Szkołę Mydłowskiej, jestem tam od roku na kosmetologii, a wybrałam patrząc właśnie na poziom. Dokładnie widzę, ile mi to dało, jakie są zajęcia. Tutaj faktycznie uczą zawodu, a nie tylko zapewniają papiery.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!