PiS reformuje edukację: Zobacz, co może się zmienić

"Uczeń - Rodzic - Nauczyciel. Dobra Zmiana". Pod takim hasłem odbyła się ogólnopolska debata resortu edukacji. Wśród zmian Zalewska wymienia m.in. likwidację sprawdzianu szóstoklasisty czy możliwość odwołania się od wyniku matury. Reforma nie obejmuje jedynie uczniów. PiS już wdrożył zmiany dotyczące nauczycieli m.in likwidując godziny karciane. Część reform już obowiązuje, na jakie zmiany będą musie przygotować się dzieci, rodzice i nauczyciele?

religia

żródło: ShutterStock

Matura z religii? „Jeszcze o tym nie rozmawiamy

Wszystko zaczęło się od wypowiedzi minister Zalewskiej dla radia TOK FM . Pytana m.in. o możliwość wprowadzenia matury z religii odpowiedziała: "Matura z religii. Oczywiście, że tak. Mnóstwo osób zdaje na uczelnie teologiczne. Każdy ma prawo wybrać jako nieobowiązkowy przedmiot na maturze, żeby startując na uczelnię pochwalić się nim”. Zgodnie z ustawą o systemie oświaty uczniowie szkół ponadgimnazjalnych o zmianach w egzaminie maturalnym muszą być poinformowani co najmniej na dwa lata przed wprowadzeniem tej zmiany. Taka zmiana byłaby wówczas możliwa dopiero w 2018 roku.

Zalewska o maturze z religii>>

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (1)

  • ja(2016-04-08 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    Zmieni się z 6+3+3 na 4+4+4 ........to zawsze równa się 12. Paranoja . Nie ma już na co pieniędzy wydawać?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!