PiS reformuje edukację: Zobacz, co może się zmienić

"Uczeń - Rodzic - Nauczyciel. Dobra Zmiana". Pod takim hasłem odbyła się ogólnopolska debata resortu edukacji. Wśród zmian Zalewska wymienia m.in. likwidację sprawdzianu szóstoklasisty czy możliwość odwołania się od wyniku matury. Reforma nie obejmuje jedynie uczniów. PiS już wdrożył zmiany dotyczące nauczycieli m.in likwidując godziny karciane. Część reform już obowiązuje, na jakie zmiany będą musie przygotować się dzieci, rodzice i nauczyciele?

Szkoła

żródło: ShutterStock

Sprawdzian szóstoklasisty do likwidacji

Uczniowie, którzy dziś chodzą do piątych klas, mogą odetchnąć: na koniec szkoły nie będą mieli państwowego egzaminu. Minister edukacji zapowiada likwidację sprawdzianu. Ten, który dwunastolatki napiszą w kwietniu 2016 r., będzie ostatni. Likwidacja sprawdzianu szóstoklasisty to nienowy pomysł. Taki postulat znalazł się także w programie wyborczym PO. Prace nad zmianami w egzaminowaniu młodzieży rozpoczęła minister edukacji w rządzie Ewy Kopacz, Joanna Kluzik-Rostkowska.

Wielka klasówka zamiast sprawdzianu szóstoklasisty >>

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (1)

  • ja(2016-04-08 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    Zmieni się z 6+3+3 na 4+4+4 ........to zawsze równa się 12. Paranoja . Nie ma już na co pieniędzy wydawać?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!