« Powrót do artykułu

Jeśli rząd chce scentralizować oświatę, niech wyłoży na to pieniądze

Obowiązek uwspółcześnienia Karty nauczyciela powinien być traktowany jako naturalna powinność osób odpowiedzialnych za jakość prawa oświatowego - mówi w wywiadzie dla DGP Marek Olszewski, wieloletni wójt gminy Lubicz, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP.

Marek Olszewski, wieloletni wójt gminy Lubicz, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Marek Olszewski, wieloletni wójt gminy Lubicz, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • gsdrgbvc(2015-12-24 14:03) Zgłoś naruszenie 112

    Słusznie, wprowadzić prawo umożliwiające wójtom wyrzucanie dobrych pedagogów, trzymanie miernych ale wiernych, tworzenie fikcyjnych, dobrze opłacanych miejsc pracy dla członków swoich klanów. Ze szkół wylecą na zbity pysk nauczyciele wymagający, trzymający porządek- w zwykłych szkołach coraz mniej popularni. Zostaną ci, co to wystawiają z góry do dołu same cele, udają, że nie widzą bandyckich zagrań uczniów- coraz więcej rodziców takich wręcz nosi na rękach, ci normalni, spokojni głosu nie zabierają, nie bronią dobrych, degeneratów nie krytykują. Jedyna praca z sensem będzie w szkołach elitarnych, które są elitarne nie tyle przez grono bardziej wybitne niż w zwykłej masówce, lecz dlatego, że byle bydła się nie wpuszcza, tylko ludzi, którym zależy na edukacji. O, i tak się zakończy wielka polska szkolna epopeja.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!