Jeśli nie studia, to co?

Studia wyższe coraz rzadziej dają pewność zatrudnienia po ich ukończeniu. W  wielu branżach bardziej od dyplomu liczy się konkretne doświadczenie. Przedstawiamy pięć propozycji dla maturzystów, którzy szukają alternatywy dla tradycyjnych studiów.

praca, rolnictwo

żródło: ShutterStock

Szkoła policealna

Wokół szkół policealnych narosło wiele mitów, jak chociażby to, że jest to alternatywa dla słabszych uczniów. Tymczasem szkoły policealne pozwalają na szybsze niż w przypadku studiów zdobycie konkretnego zawodu. W wielu przypadkach od mgr przed nazwiskiem bardziej liczy się doświadczenie i praktyka - tę można zacząć zdobywać szybciej w przypadku szkół policealnych. Co więcej szkoły policealne kształcą w zawodach poszukiwanych na rynku pracy: instruktor fitness czy dietetyk

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • ola(2015-06-29 09:39) Zgłoś naruszenie 21

  80% pracowników w Polsce to magazyny,sklepy,montownie do których nie potrzeba nawet matury więc poco na siłę tworzyć armię sprzedawców i magazynierów z tytułem magistra ? ,chyba tylko po to żeby jeszcze bardziej poniżyć Polaków płacąc im za pracę 1200 złotych i mówiąc że emigracja to szansa .Żeby tym chętniej jechali pracować u niemieckiego lub angielskiego Pana !

  Odpowiedz
 • marv(2017-02-09 23:29) Zgłoś naruszenie 00

  Nasi okupanci nie potrzebują magistrów a niewolników na magazynach,kasach itp. Studia straciły znaczenie.To zmarnowany czas.

  Odpowiedz
 • Olga77(2019-02-15 11:01) Zgłoś naruszenie 00

  Z własnego doświadczenia polecam American Business Academy . Szkoła na wysokim poziomie,w dobrej cenie, jest wiele ciekawych kierunków i każdy może znaleźć coś dla siebie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!