« Powrót do artykułu

Ślepe procedury antyplagiatowe opóźniają zdobycie dyplomu

Niektóre uczelnie bezkrytycznie uznają prace studentów za plagiaty. Powód? Kierują się jedynie wynikiem z e-systemu i nie zastanawiają się, dlaczego wskazuje on zbyt duże podobieństwa do tekstu innego autora.

 • Niektóre uczelnie bezkrytycznie uznają prace studentów za plagiaty.
 • Nieskuteczne wykrywanie plagiatów
 • Łukasz Szelecki Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
statystyki

Komentarze (4)

 • politolog(2015-04-08 11:30) Zgłoś naruszenie 10

  fakt stosowania takich rozwiązań jak 'antyplagiat' potwierdza jedynie miałkość obecnego systemu szkolnictwa wyższego, większość studentów nie jest przygotowana do samodzielnego napisania pracy dyplomowej zarówno pod względem merytorycznym jak i intelektualnym, powinno zrezygnować się zatem z stawiania warunku napisania takowej jako niezbędnego do ukończenia studiów i zastąpić szerokim i gruntownym egzaminem końcowym, owszem pozostawić wariat pisania pracy dyplomowej, ale dla tych którzy myślą o dalszym takim czy innym rozwoju naukowym, w obecnej sytuacji, kiedy nadzór promotora czy opiekunów naukowych nad powstawaniem dzieła w zasadzie jest fikcją ze względu na ilość podległych im magistrantów, wszystko co się wiąże z pracą dyplomową jest zakłamywanie rzeczywistości, a sama praca często nie przedstawia żadnej większej wartości, a wręcz urąga statusowi wielu uczelni, niestety, tutaj muszą z tym zrobić porządek główni beneficjenci obecnego systemu kształcenia, czyli kadra naukowa uczelni wyższych, inaczej obserwować będziemy dalszy spadek wartości autorytetów

  Odpowiedz
 • cd(2015-04-08 11:28) Zgłoś naruszenie 00

  Każda Nacja ma określony zasób słów i wyrazów i wprowadzanie testów i kontroli powtarzania się ich w jakimkolwiek opracowaniu jest zwyczajną głupotą nawet zwać to można swego rodzaju nihilizmem

  Odpowiedz
 • mario(2015-04-07 13:54) Zgłoś naruszenie 00

  Napisała pani Wrona: "pracę każdą można tak poprawić aby wskaźnik podobieństwa nie przekroczył 1% wymaga to jednak wprawy".
  Tylko co to zmienia w jakości samej pracy? Żonglerka szykiem słów...

  Odpowiedz
 • Ctrl(2015-04-08 21:26) Zgłoś naruszenie 00

  Co to za brednie ! W dzisiejszych czasach tzw. prace dyplomowe w prywatnych płatnych uczelniach zaocznych to Ctrl+C / Ctrl+V w 99 %. Poziom żałosny, fabryczki "dyplomów" dla zakompleksionych i leniwych, wartych tyle ile wart jest papier na którym j wydrukowano.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!