« Powrót do artykułu

Albo świadczenie kompensacyjne dla nauczyciela albo praca w szkole

Nauczyciele pobierający specjalną emeryturę przeznaczoną tylko dla tej grupy zawodowej mogą dodatkowo pracować, pobierając pieniądze z ZUS. Pod jednym warunkiem – nie mogą być zatrudnieni ani w szkole, ani w przedszkolu. Bo wypłata będzie zawieszona bez względu na przychód

Nauczyciel

żródło: ShutterStock

Czy nauczycielka może być sekretarką?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

 • ZYBi(2015-01-20 00:28) Zgłoś naruszenie 51

  Tak qwerty ---masz rację ---to jest "kuroniówka przedemerytalna' --a nie specjalna emerytura i powinna się należeć każdej kobiecie co przepracowała 30lat i ma ukończone 55lat i każdemu mężczyźnie co ma 35 lat pracy . A nie tylko nauczycielom ---za odebrane prawa emerytalne---mimo że po staremu często przepracowali 29 lat ---niestety nie zachowali tzw. praw nabytych ---jak mundurowi, górnicy, adwokaci...strażacy, kolejarze...---reszcie "chołoty zabrali " i każą do końca zycia zasuwać do roboty.

  Odpowiedz
 • Monia(2015-01-20 21:28) Zgłoś naruszenie 48

  Od kiedy to działa ? Bo jak babcie kocham u mnie w szkole jak na pęczki.- 31 sierpnia przechodzą na emeryturę a od 01 września dalej etatcik + emerytura Taki to pożyje . Ale sory takie mamy prawo. A absolwenci uczelni na zmywaku albo na kasie w biedronce. Ulllaaaaa.

  Odpowiedz
 • Krzysztof(2017-01-11 15:28) Zgłoś naruszenie 40

  Można pracować w szkole na stanowisku nie objętym Kartą Nauczyciela.Proszę sprawdzić zanim się coś napisze.

  Odpowiedz
 • ula(2015-01-20 11:44) Zgłoś naruszenie 31

  .Przecież każdy pracownik ,który spełni warunki może korzystać ze świadczenia przedemerytalnego , jest ono w podobnej wysokości jak świadczenie kompensacyjne.Już dziennikarzyna sieje zamęt wokół nauczycieli.

  Odpowiedz
 • qwerty(2015-01-19 19:33) Zgłoś naruszenie 31

  Nauczycielskie świadczenie kompensacyjne to nie jest żadna "specjalna emerytura" - proszę nie mącić ludziom w głowach i nazywać rzeczy po imieniu !!!

  Odpowiedz
 • Krzysztof(2017-04-06 15:31) Zgłoś naruszenie 30

  Nauczycie może pracować w szkole pobierając jednocześnie świadczenie kompensacyjne musi być zatrudniony na stanowisku niepedagogicznym nie podlegającym Karcie Nauczyciela ponieważ ustawę interpretuje się łącznie z KN.i większość prawników pisze bzdury na ten temat oczywiście musi też spełnić kryterium dochodowe zawieszenie świadczenia jest od kwoty ok. 5480 brutto.

  Odpowiedz
 • Zusowiec(2015-01-20 12:11) Zgłoś naruszenie 00

  Do ula: Troszkę mijasz się z prawdą. Po pierwsze, wysokość świadczenia przedemerytalnego jest określona w ustawie i jednakowa dla wszystkich, zaś nauczycielskie świadczenie kompensacyjne zależy od składek zgromadzonych na koncie emerytalnym przez nauczyciela, więc te kwoty mogą się istotnie różnić. Po drugie, nie każdy pracownik może przejść na świadczenie przedemerytalne, bo dochodzą jeszcze dodatkowe, bardzo istotne warunki, jak na przykład ten, że przyczyny rozwiązania stosunku pracy muszą leżeć po stronie pracodawcy.

  Odpowiedz
 • nauczycielka(2017-06-21 13:02) Zgłoś naruszenie 00

  Czy nauczycielka przedszkola po przejsciu na kompensacyjne świadczenie może pracować w tej samej placówce na stanowisku obsługi?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!