« Powrót do artykułu

Ostatnia szansa na urlop po krótszej pracy na uczelni

Nauczyciele akademiccy, którzy jeszcze we wrześniu złożą wniosek o urlop dla poratowania zdrowia, będą do niego uprawnieni po przepracowaniu pięciu lat.

Studia

żródło: ShutterStock

Czy akademik zapłaci za badania?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • m.a(2014-09-25 09:16) Zgłoś naruszenie 00

  Gdyby na polskich uczelniach bylo mniej feudalizmu i mobbingu to nie bylo by problemow z urlopami dla podratowania zdrowia. Moze najpierw usunac systemowe przyczyny feudalizmu i nie dopuszcazc do mobbingu "niepokornej" mlodszej (i nie tylko) w hierarchii kadry?

  Odpowiedz
 • Trzecia_planeta(2014-09-25 15:20) Zgłoś naruszenie 00

  Tak jak pisze m.a feudalizm na uczelniach panuje w najlepsze. Profesorowie mający po 80 lat siedzą na stołkach zajmując godziny dydaktyczne, każą się dopisywać do publikacji i grantów, a powinni już korzystać z emerytury, którą sobie całe życie wypracowywali. Żeby młodzi pracowali na/za starych pracowników terroryzuje się ich umowami na czas określony, ocenami pracownika oraz nierzadko wykonywaniem prac zleconych za ich promotorów albo kierowników. Po zdobyciu doktoratu umowa z pracownikiem jest rozwiązywana i rozpisywany konkurs na stanowisko adiunkta. Po wygraniu konkursu podpisywana jest nowa umowa, leży to więc w gestii uczelni czy uzna ciągłość zatrudnienia w przypadku ubiegania się o taki urlop czy nie. Dodatkowo może wystąpić potrzeba poparcia wniosku o taki urlop przez kierownika/dyrektora jednostki, który może tego odmówić.

  Odpowiedz
 • elber(2014-09-24 13:16) Zgłoś naruszenie 00

  Podejrzewam, że wymagane będzie ciągłe zatrudnienie przez 15 lat - wobec tego niewielu nauczycieli akademickich będzie miało szansę z tego skorzystać, bo na uczelniach zatrudnianie na czas nieokreślony jest coraz rzadsze. W takim wypadku jest to rozwiązanie dla profesorów tytularnych przed emeryturą. Gdyby lata pracy na uczelni się sumowały i przerwy w pracy nie miały znaczenia - to co innego. Jak przewiduje prawo?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!