Stypendium i akademik, czyli czego student może domagać się od swojej uczelni

Uczelnie publiczne w Polsce gwarantują swoim podopiecznym szereg przywilejów. Nie tylko nie pobierają opłat od studentów studiów dziennych za czesne, opłatę rejestracyjną czy dostęp do laboratoriów i bibliotek. Dają im szansę na zdobycie stypendium, które pomoże żakom utrzymać się na studiach. Zobacz więc, czego może oczekiwać student od swojego uniwersytetu.

Student

żródło: ShutterStock

Zapomoga

Uczelnia ma prawo także przyznać studentowi zapomogę. Może ją otrzymać student, który z przyczyn losowych znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej. Chodzi tutaj o wydarzenia losowe, takie jak na przykład śmierć lub ciężka choroba członka rodziny czy klęski żywiołowe (np. pożar, powódź).

Ten rodzaj pomocy materialnej może być przyznany studentowi zazwyczaj maksymalnie dwa razy w ciągu roku akademickiego, jednak decydują o tym, tak jak o wysokości zapomogi, władze danej uczelni.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!