Szafki na książki i ciepła woda, czyli czego rodzice mogą domagać się od szkoły

Do podstawowych obowiązków gminnej szkoły wobec uczniów należy zapewnienie im bezpłatnego i powszechnie dostępnego kształcenia na danym poziomie. Placówki muszą spełniać także funkcje wychowawcze i opiekuńcze. Przed szkołą stoi również szereg konkretnych zadań praktycznych, mających umożliwić (lub ułatwić) uczniom efektywną naukę. Zobacz, czego dokładnie rodzice mogą domagać się od dyrektora szkoły, w której uczy się ich dziecko.

Szkolna stołówka

żródło: ShutterStock

W szkole powinna być stołówka szkolna

Opłaty szkoła może pobierać także za wyżywienie i napoje wydawane w stołówkach szkolnych.

Rodzice mogą więc skutecznie domagać się, aby dziecko miało wydawany w szkole posiłek, ale za niewielką opłatą. Zamiast stołówki w szkole mogą być także zamawiane usługi gastronomiczne, czyli tzw. catering. Zasadą jest jednak, że uczniowie pokrywają tylko koszty składników posiłku, a wydatki związane np. z zatrudnieniem w stołówce pracowników pokrywa szkoła.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • grstse(2014-09-04 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    Od szkół? Może jednak od włodarzy gminy, co?! Te same gminy co mają na fontanny czy inne pierdoły, a gdy dochodzi o walkę o dotację oświatową to siedzą cicho i nie żądają tyle ile potrzeba! Zacznijcie rozliczać gminy, a nie szkoły, które muszą opędzić się ochłapami.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!