Szafki na książki i ciepła woda, czyli czego rodzice mogą domagać się od szkoły

Do podstawowych obowiązków gminnej szkoły wobec uczniów należy zapewnienie im bezpłatnego i powszechnie dostępnego kształcenia na danym poziomie. Placówki muszą spełniać także funkcje wychowawcze i opiekuńcze. Przed szkołą stoi również szereg konkretnych zadań praktycznych, mających umożliwić (lub ułatwić) uczniom efektywną naukę. Zobacz, czego dokładnie rodzice mogą domagać się od dyrektora szkoły, w której uczy się ich dziecko.

Przybory szkolne

żródło: ShutterStock

Dzieci mają prawo do szafek na podręczniki

Rodzice mogą się także domagać od szkoły, aby zakupiła pudełka czy szafki na pomoce dydaktyczne. To placówka musi bowiem zapewnić uczniowi możliwość pozostawienia podręczników w szkole. Szkoły zobowiązane są więc do zakupu i zamontowania szafek. Szkoła musi również zadbać o to, aby w placówce znalazło się miejsce na ich przechowywanie.

Jednak rodzice nie mogą już żądać, aby szkoła finansowała dzieciom zajęcia nadprogramowe, takie jak nauka trzeciego języka obcego czy zajęcia karate.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • grstse(2014-09-04 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    Od szkół? Może jednak od włodarzy gminy, co?! Te same gminy co mają na fontanny czy inne pierdoły, a gdy dochodzi o walkę o dotację oświatową to siedzą cicho i nie żądają tyle ile potrzeba! Zacznijcie rozliczać gminy, a nie szkoły, które muszą opędzić się ochłapami.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!