Szafki na książki i ciepła woda, czyli czego rodzice mogą domagać się od szkoły

Do podstawowych obowiązków gminnej szkoły wobec uczniów należy zapewnienie im bezpłatnego i powszechnie dostępnego kształcenia na danym poziomie. Placówki muszą spełniać także funkcje wychowawcze i opiekuńcze. Przed szkołą stoi również szereg konkretnych zadań praktycznych, mających umożliwić (lub ułatwić) uczniom efektywną naukę. Zobacz, czego dokładnie rodzice mogą domagać się od dyrektora szkoły, w której uczy się ich dziecko.

żródło: ShutterStock

Podstawowe obowiązki szkoły

Szkoła musi zapewnić uczniom bezpłatny dostęp między innymi do biblioteki, świetlicy, pracowni komputerowych i sal sportowych. Także część zajęć organizowanych przez szkołę jest nieodpłatna - na przykład dodatkowe zajęcia dla uzdolnionego ucznia lub potrzebującego pomocy w nauce. Zadaniem placówki jest bowiem, aby indywidualnie podchodzić do potrzeb uczących się i w miarę możliwości zapewniać im pomoc w formie dodatkowych lekcji. Także jeśli w szkole nie ma logopedy, a choćby nawet tylko jeden z uczniów potrzebował pomocy od takiego specjalisty, szkoła powinna go zatrudnić.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • grstse(2014-09-04 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    Od szkół? Może jednak od włodarzy gminy, co?! Te same gminy co mają na fontanny czy inne pierdoły, a gdy dochodzi o walkę o dotację oświatową to siedzą cicho i nie żądają tyle ile potrzeba! Zacznijcie rozliczać gminy, a nie szkoły, które muszą opędzić się ochłapami.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!