« Powrót do artykułu

Koniec ze skróconym studiowaniem prawa

Dyplom magistra prawa będzie można uzyskać tylko po pięciu latach edukacji. Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego w sprawie warunków prowadzenia studiów na określonym kierunku i poziomie kształcenia.

studenci, studia, uniwersytet

żródło: ShutterStock

Przepisy, które wprowadzają tylko studia jednolite magisterskie na prawie, wejdą w życie 1 października 2014 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • k(2014-08-21 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba jest takie zjawisko że niektóre np. szeroko rozumiane uczelnie podobnie jak niektóre np partie polityczne chcą rządzić za wszelką cenę, absurdalnie, niesprawiedliwie choć to pojęcie względne robiąc co chcą itp. mając zawsze wsparcie finansowe z budżetu, nikt nie odpowiedział konkretnie na pytanie dlaczego akurat i jedynie prawo ?, dlaczego na tych uczelniach, dlaczego po normalnym prawie nie można zostać od razu np mgr. socjologii skoro ten przedmiot był wykładany na studiach prawniczych, nie podano kto na tym zarobił i ile z imienia i nazwiska, pytań mniej lub bardziej "wygodnych" jezt zapewne wiele ale jak zwykle czas upłynie i "pod dywan"

    Odpowiedz
  • aaaaaaaaa(2014-08-20 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    Po wyborach zmienimy :)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!