« Powrót do artykułu

Uczelnie przejmą część kształcenia zawodowego

Od 1 września 2015 r. zawodówki, technika i szkoły policealne będą mogły kształcić techników urządzeń dźwigowych, chłodnictwa i klimatyzacji. Opracowanie programów nauczania dla tych profesji będzie kosztowało 50 tys. zł. Tak wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji narodowej w sprawie kwalifikacji zawodów szkolnictwa zawodowego. Zostało przesłane do konsultacji społecznych.

Studenci

żródło: ShutterStock

Studenci

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Dragon(2014-05-20 12:40) Zgłoś naruszenie 00

  Przecież chodzi głównie o to aby darmozjadom ze szkół wyższych zapewnić wysokopłatne etaty. Studentów nie ma bo niż lub wyjechali, a więc należy odebrać uczniów szkołom średnim lub policealnym. Kiedy wreszcie ktoś rozpędzi to towarzystwo wyższego nieuctwa i głupoty?

  Odpowiedz
 • mgr inż.(2014-05-20 18:02) Zgłoś naruszenie 00

  Dyplom obecnego absolwenta uczelni wyższej posiadającego tytuł inżyniera budownictwa bez specjalizacji można porównać do dyplomu technika budowlanego specjalizacja ogólna. Tylko, że dyplom technika mało kto broni w obecnych czasach a inżynierów bez specjalizacji przybywa po prostu degradacja dyplomów i uczelni wyższych spada niżej poziomu kiedyś szkół średnich. Uczą w szkołach nauczyciele po studiach podyplomowych mających 5 kierunków i uczący 5 przedmiotów to jak uczeń ma się nauczyć czegokolwiek nie mówiąc o studencie.

  Odpowiedz
 • webasek(2014-05-21 18:01) Zgłoś naruszenie 00

  Nie wszyscy, którzy kończą wyższą uczelnie to darmozjad. Najlepsi studenci mogą skorzystać z praktyk, które nauczą ich ciężkiej i dobrej pracy. Takie jak na przykład Letnie Praktyki Badawcze W PAN.

  Odpowiedz
 • Hipo(2014-05-21 21:24) Zgłoś naruszenie 00

  PAN organizuje praktyki?
  Zwykły student ma szanse się na nie dostać?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!