« Powrót do artykułu

Minister określi, jak śledzić absolwentów uczelni, ich zarobki i miejsca pracy

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) zamierza wprowadzić standardy prowadzenia monitoringu losów zawodowych absolwentów uczelni. Tak wynika z projektu założeń do nowelizacji ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym, którym jutro zajmie się Sejm. Celem monitoringu jest sprawdzenie, jak absolwenci radzą sobie na rynku pracy. Uczelnie będą ujawniać dane o ich zatrudnieniu i zarobkach. Te z mniejszych miast obawiają się, że stracą kandydatów na studia.

Jak sprawdzane są kariery absolwentów za granicą

żródło: DGP

Jak sprawdzane są kariery absolwentów za granicą

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • Bea(2013-02-06 17:40) Zgłoś naruszenie 00

  Rany boskie, po co nam mgr inż., który nie umie napisać poprawnie słowa pokaże!!!

  Odpowiedz
 • mgr inż(2013-02-06 14:47) Zgłoś naruszenie 00

  dobre podejście - pokarze, w sposób namacalny, które kierunki są generatorami bezrobotnych i maturzysta zastanowi się czy aby na pewno te studia są mu potrzebne...

  Odpowiedz
 • KP(2013-02-06 14:10) Zgłoś naruszenie 00

  A niby dlaczego Minister ma sledzic co robie i ile zarabiam. To moja sprawa a nie Ministra czy uczelni, nawet jezeli sie tam studiowalo. Przeciez to juz zostalo zaplacone z moich i rodzicow podatkow

  Odpowiedz
 • Miro, Rycho i Zbycho(2013-02-07 13:07) Zgłoś naruszenie 00

  1. Jak te totalitarne zapędy uczelni mają się np. do ustawy o ochronie danych osobowych??? Uczelnie będą tworzyć własne tajne ABW, CBA, Służby Skarbowe lub inne POlicje???

  2. Jeśli mamy POparany rząd, który nie potrafi zapewnić odpowiednio wysokiego tempa rozwoju gospodarczego przy tak ogromnych środkach pompowanych z UE - a bezrobocie z tymi na emigracji sięga 25% - to nie POmogą szczere chęci z gó..na bicza nie ukręcisz - ktoś kiedyś napisał.

  Odpowiedz
 • janosh(2013-02-07 15:51) Zgłoś naruszenie 00

  Dawno temu wymyślono system PESEL. W ramach jednego centralnego sytemu uzupełniono m.in. pole "Wykształcenie". To było złe, system trzeba było zmienić. Koledzy zarobili :) Teraz w każdej jednej uczelni będzie budowany nowy system, który od nowa będzie zbierał te dane co w PESEL plus wykształcenie, zarobki itp. Bardzo mądre - koledzy znów zarobią ;)

  Odpowiedz
 • obawiam się że wiele z tego nie wyniknie(2013-02-06 08:36) Zgłoś naruszenie 00

  Przecież to niemożliwe. W jaki sposób zmuszą właściciela zmywaka w GB, do tego, żeby wysyłał dane do Polski. Absolwent też pewnie nie będzie zainteresowany we wzbogacaniu bazy danych w kraju, który wyrzucił go na emigrację.

  Odpowiedz
 • buka(2013-02-06 13:48) Zgłoś naruszenie 00

  Jestem absolwentem Uniwersytetu Rzeszowskiego Wydział Prawa. Od 2008r. jestem bezrobotnym, tak jak kilku moich znajomych po tym zacnym kierunku. Proszę śmiało ująć mnie w powyższym systemie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!