« Powrót do artykułu

Ostatni dzwonek na darmowe studia

Kandydaci będą mogli podjąć bezpłatną naukę na drugim kierunku studiów, o ile dostaną się na uczelnię do końca tego roku akademickiego.

Studia

żródło: ShutterStock

Pod koniec czerwca pełną parą ruszy rekrutacja na studia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Dell(2012-06-16 18:25) Zgłoś naruszenie 10

  ank
  Szkoda mi na ciebie słów. Jakim trzeba być człowiekiem, aby rzucać kłody pod nogi innym. W dodatku głupim, co to "darmowe stypendium"? Stypendia zawsze są darmowe, bo są za wyniki w nauce.
  Sam skończyłem historię, biologię fizykę, jestem współpracownikiem SETI, oczywiście bezrobotnym. Wyjeżdżam z kraju z powodów ekonomicznych i dlatego, że dużo ludzi w Polsce, to prosto myślące kmiotki, bez kszty refleksji, ludzie którzy od narodzenia nigdy nie pomyślą, dla nich panaceum na problemy społeczne jest pała i gaz, albo dokręcanie śruby tym którym on zazdrości aby mieli gorzej.
  ps. Zalecam przeczytanie ustawy, na mocy której państwowe uczelnie i ich ośrodki badawcze nie mogą prowadzić badań za swoje pieniądze, tylko muszą czekać na sponsora, faworyzowani są "naukowcy" których pierwszym miejscem zatrudnienia jest uczelnia prywatna i co najlepsze uczelnie prywatne będą na każdego studenta płacącego czesne dostawały pieniądze jeszcze od państwa na koszt uczelni publicznych.
  Inną sprawą jest to, że studentów studiujących dwa kierunki jest mniej niż 5%.
  Tak ank, klaszcz dalej! i wypisuje te swoje "mądrości" dalej (patrz. 10 strategii manipulacji- Noam Chomsy)

  Odpowiedz
 • Dell(2012-06-15 22:41) Zgłoś naruszenie 00

  Co za chory pomysł.

  Odpowiedz
 • bibi(2012-06-17 19:06) Zgłoś naruszenie 00

  Może tak być, że będzie płatny. Niby papiery przyjmują w lipcu, ale ostatnio drukowałam karty przebiegu studiów z obu kierunków i przynajmniej na UW, na każdym widnieje data "data przyjęcia: 01.10.20XX" czyli nie lipiec kiedy mnie rekrutowano. Studentką zostałam zatem 01.10, w dniu odbioru legitymacji i... podpisania regulaminu studiów. Zatem, być może jest jednoznaczność... Przyjęty na studia w lipcu, ale oficjalnie w papierach jest 01.10 - zatem... trudno powiedzieć, ale część uczelni może datę 01.10.2012 potem wykorzystać do naliczania opłat... jedną z nich będzie UW, bo to właśnie z UW pochodzą te daty, o których piszę.

  Odpowiedz
 • qqqqqqqqqqq(2012-06-20 19:31) Zgłoś naruszenie 00

  Dell daj sobie spokój, niie ma o czym gadać. Polacy to tak jak moja część rodziny, wszystko zrobi aby sie Tobie nie udało.

  Odpowiedz
 • ank(2012-06-16 09:00) Zgłoś naruszenie 01

  na emerytury dla kobiet - 35 lat pracy i mężczyzn --40 lat pracy ---państwo nie ma pieniędzy ---a na podwójne bezpłatne wykształcenie dla młodych ---jest może pieniędzy. Zaczynają i rzucają niedokończone studia... i znów zaczynają --i tak wiele lat biorą stypendia, darmową naukę --byleby pohulać sobie jako student. ZDECYDOWANIE - TYLKO 1 KIERUNEK ZA DARMO --A dalej nich za następne płaci i do roboty . Możliwość "skakania" po studiach rozleniwia młodych ...bywa , że 5 lat studiujących --i ciągle od nowa na różnych kierunkach. Powino się NIE DAWAĆ DARMOWYCH STYPENDIÓW I DARMOWEJ NAUKI - dawać za to zwrotne- nieoprocentowane kredyty na czas nauki. Jak się płaci za naukę ---to się szanuje każdy semestr studiów. Jako społeczeństwo i pańswo --topimy w studentach kierunków które nie dają szansy na pracę MILIONY złotych --produkując bezrobotych z dyplomami wyższych uczelni.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!