« Powrót do artykułu

Nauczyciele nadużywają prawa do leczenia. Płacimy wszyscy

Samorządy uważają, że za urlop nauczyciela dla poratowania zdrowia powinien płacić ZUS. O jego przydzieleniu mogłaby decydować komisja, a nie lekarz rodzinny.

Nauczyciel

żródło: ShutterStock

Nauczyciel

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (150)

 • norman(2012-01-30 18:28) Zgłoś naruszenie 10

  Żadna nagonka tylko czysta prawda o przywilejach nieuzasadnionych, rozprawiono się z przywilejami robotniczymi już dawno choć nie zawsze słusznie. Po zastali wybrańcy bujają jeszcze w PRL-u, a wręcz nawet im się znacznie poprawiło, przykładowo Straż Pożarna obecnie po 15 latach poprzednio w PRL-u staż 35 lat pracy lub wiek emerytalny 60 lat (5 lat wcześniej za pracę w szczególnych warunkach), MO, SB mogło wcześniej chyba po 20 lub 25 latach stażu ze względów zdrowotnych, no i oczywiście armia sojusznicza LWP. Na emeryturkach przedstawiciele tych służb zarabiać mogą bez ograniczeń nikt im emerytury nie zawiesza jeżeli przekroczą limit obowiązujący wszystkich normalnych emerytów, Nauczyciel w PRL zarabiał mało ale nadrabiano przywilejami, posłowie przejęli i poszerzyli przywileje tak pozostało i się toczy jałowa dyskusja, a przywileje trwają

  Odpowiedz
 • młodzież(2012-01-30 23:15) Zgłoś naruszenie 10

  KARTĘ NAUCZYCIELA NALEŻY ZLIKWIDOWAĆ I TO NATYCHMIAST!JEST TO POZOSTAŁOŚĆ Z CZASÓW PRL.PRACĘ NAUCZYCIELA POWINIEN REGULOWAĆ KODEKS PRACY.DLA CHORYCH PRACOWNIKÓW JEST KOMISJA ZUS ,A NIE URLOP.WSZELKIE PRZYWILEJE SĄ NIEZGODNE Z KONSTYTUCJĄ I BUDZĄ SPOŁECZNY SPRZECIW KTÓRY Z CZASEM PRZERODZI SIĘ W ...

  Odpowiedz
 • alik(2012-01-30 17:59) Zgłoś naruszenie 10

  nie rozumiem tego oburzenia .Jesteśmy w Uni bo tak zagłosowaliśmy to niestety zróbmy tak jak oni tam mają , a mają raczej dobrze.I zamast sie oburzać państwo uczyciele to trzeba niestety podporządkować sie przepisom Uni i tak pracować jak oni , bo inaczej z tego komunistycznego burdelu nigdy nie wyjdziemy a na tym ucierpią wasze dzieci bo nie bedzie pieniedzy. I niech to warcholstwo pedagogiczne wreszcie zrozumie że komuna już sie skonczyła i pracuje się 40 godzin tygodniowo a nie 18. A do tego wolne przed świetami , ferie jedne drugie, itd. Rozpaprane srodowisko a w dodatku oburzone. A co maja zrobić rodzice z dzieciakami w okresie przerwy przed świetam z którymi nie maja co zrobić, bo wy leżycie w domu i przygotowujecie sie do świąt zamiast być w szkole i opracowywać np. konspekty. A p.Broniarza skierowałabym do pracy do kopalni lub na kasjera w hipermarkecie, bo mu do głowy głupoty przychodza bo nie ma co robić. Wstyd.

  Odpowiedz
 • ASA(2012-01-30 21:50) Zgłoś naruszenie 10

  inne zawody mają dużo gorzej, a żadnych przywilejów nie mają.
  Koniec z przywilejami!!!
  Chory - proszę bardzo do ZUSu.

  Odpowiedz
 • janczar42(2012-01-30 21:14) Zgłoś naruszenie 00

  Komentarze żałosne pisane pewnie przez zainteresowanych czyli nauczycieli,o których można powiedzieć że zgodnie z tzw.kartą to ŚWIĘTE KROWY wykorzystujące jak tylko się da prawo i to BEZWZGLĘDNIE.!!!
  Miałem przyjemność przebywać w sanatorium z człekiem-nauczycielem korzystającym z możliwości "porawy zdrowia" korzystającego z tej możliwości od wielu lat.
  Daję głowę że był zdrowy jak byk,a na poprawę zdrowia stosował kurację "max sexi" i to bez skrupułów (a był żonaty-dzieciaty).!!! A wogóle ta tzw.karta nauczyciela to jeden wielki społeczny komunistyczny szfindel.!!!

  Odpowiedz
 • XYZ(2012-01-30 19:17) Zgłoś naruszenie 00

  Ostatnio przeczytałam artykuł o spawaczu, który na kursie nauczony spawać, pomimo, iż nie skończył nawet zawodówki, to obecnie zarabia 9 000 zł miesięcznie. Wcześniej czytałam o braku ofert pracy dla młodych ludzi co pokończyli studia i z tego powodu idą do Cechów Rzemiosł uczyć się pożytecznych zawodów. Ten artykuł wpisuje się w pewną propagandę, modną obecnie a napędzaną zapewne przez zagraniczne koncerny poszukujące w Polsce nie uzdolnień i twórczej, dobrze opłacanej młodzieży a - taniej siły roboczej!! A więc - wyrzucić nauczycieli, niech w szkołach uczą przypadkowi obywatele, najlepiej pewnie więźniowie bo to będzie najlepsza dla nich kara, a potem uczniowie niech nie myślą nawet o studiach, tylko do roboty... W Zjednoczonej Europie przecież najbardziej potrzeba polskich robotników niewykwalifikowanych! Zostańmy białymi murzynami ... Do roboty...do roboty (w tle usłyszcie Państwo znaną z poprzedniego systemu melodię) do roboty..., do roboty ...młoty!!!
  PS. Autora musiał uczyć bardzo chory, nie korzystający z urlopu nauczyciel.

  Odpowiedz
 • MJ12(2012-01-30 20:40) Zgłoś naruszenie 00

  Alik: skoro weszliśmy do UE, to niech rząd zabierze KN i w zamian zapewni nam zarobki na poziomie europejskim... Skoro mam pracować jak nauczyciel w UE, to oczekuję zarobków takich jakie mają nauczyciele w UE. Wystarczą te na poziomie niemieckich.

  Odpowiedz
 • Młody belfer - informatyk(2012-01-30 20:43) Zgłoś naruszenie 00

  Jak czytam artykuł i opinie innych to zaczyna mnie trafiać szlag albo drodzy mili zabierzmy wszystkim emerytalne przywileje PRL'owskie tj. mundurowi, krus (rolnicy), pseudo urzędniczy, sędziowie i prokuratorzy, posłowie i senatorowie, górnicy, nauczyciele i nie wymienieni tutaj. Najlepiej zabrać wszystkim bez wyjątku i będzie spokój każdemu po równo. Nauczyciel nie ma lekko w pracy jak wszyscy w dzisiejszych czasach a zapowiadają się gorsze z roku na rok. Po co napuszczać jednych na drugich jak się komu nie podoba zawsze może się zwolnić żaden problem (to w każdym zawodzie możliwe jest) i niech idzie tam gdzie lepiej płacą wolna droga. A co do Pana redaktora to niektórzy na tym forum lekko podali czym się ten Pan zajmował wcześniej może więcej szczegółów by podali o jego przeszłości zi chęcią by się poczytało to i owo. Zamiast na siebie napuszczać się mamy jako społeczeństwo to lepiej za nasze zdrowie na wzajem wypijmy aby nie gorzej było. A politycy to już większość partii wszej maści rządziła i jak to się skończyło sami oceńcie, nie ma kogo wybrać niestety nie ma na kogo głosować.
  Ciekaw jestem co znowu wymyślą w tej gazecie ???
  Może obstawimy zakłady.
  Pozdrawiam administratorów niniejszego forum.

  Odpowiedz
 • konkret(2012-01-30 20:50) Zgłoś naruszenie 00

  8 radwanów

  Odpowiedz
 • janek(2012-01-30 21:13) Zgłoś naruszenie 00

  Nauczyciele nadużywaja prawa które dała im upadająca komuna.To jest żałosne że oni jeszcze próbują się buntować. Oni mają taki socjal że normalnego zjadacza chleba głowa boli.To są "święte krowy",ale przyjdzie i na nich czas.

  Odpowiedz
 • haha(2012-01-30 21:22) Zgłoś naruszenie 00

  GDYBY NIE NAUCZYCIELE TO pewnie co niektórzy nawet by się nie umieli podpisać, a co z czytaniem...i po co tu dyskutować?
  AH! Skoro to takie super zawód, nic się nie robi tylko leży... TO ZOSTAŃ NAUCZYCIELEM! powodzenia:)

  Odpowiedz
 • Nika(2012-01-30 21:18) Zgłoś naruszenie 00

  Popieram komentarz nauczycielki...)))

  Odpowiedz
 • cvx(2012-01-30 21:17) Zgłoś naruszenie 00

  a jednak nauczyciele to d..p.y wo.owe, gdyby to dotyczyło innych zawodów, lekarzy, pielęgniarek, górników, kolejarzy, itd... to w warszawie mielibyśmy ogromne protesty, a nauczyciele jak im fałszywie pojmowana skromność i kultura nakazuje siedzą cicho gdy ich koledzy idą do odstrzału

  Odpowiedz
 • nauczycielka na urlopie(2012-01-30 17:41) Zgłoś naruszenie 00

  Jestem nauczycielką, która w tym roku szkolnym przebywa na urlopie na poratowanie zdrowia. Pracuję w szkole 28 lat i po raz PIERWSZYskorzystałam z tego przywileju. Przeszłam bardzo poważną operację końcem wakacji i postanowiłam skorzystać z tego przywileju. Teraz wracam powoli do zdrowia, abym mogła od września wrócić do pracy.
  Sama jednak uważam, że urlop na poratowanie zdrowia nie powinien dotyczyć MŁODYCH NAUCZYCIELI i po 7 latach pracy bym urlopu nigdy nie brała.

  Odpowiedz
 • mąż nauczycielki(2012-01-30 21:40) Zgłoś naruszenie 00

  Krótko, komu żal a skończył wyższe studia, zapraszam na kurs pedagogiczny i po odbyciu praktyk może zacząć uczyć. Zobaczycie jak jest łatwo w szkole. Pozdrawiam wszystkich żałosnych pieniaczy!

  Odpowiedz
 • mi(2012-01-30 22:02) Zgłoś naruszenie 00

  Pan PT Radwan niewątpliwie jest zadowolony - z siebie oczywiście. Tak wnioskuję z jego zdjęcia, na którym prezentuje się nad wyraz...Panie Radwan - zapraszam do szkoły, w roli belfra. Może zmieni pan zdanie na temat nauczycieli. Przecież tylko krowa nie zmienia poglądów.

  Odpowiedz
 • No i co?(2012-01-30 22:29) Zgłoś naruszenie 00

  Artur Radwan

  Informacje o autorze

  "Dziennikarz z wykształcenia prawnik, ukończył też studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim z zakresu Prawa Europejskiego. Zanim trafił do redakcji kilka lat pracował w administracji rządowej w tym Rządowym Centrum Legislacji i Ministerstwie Obrony Narodowej. Od 2003 r. jest członkiem Polskiego Towarzystwa Legislacji. W redakcji pisze o problemach dotyczących żołnierzy zawodowych i rezerwistów. Na bieżąco monitoruje również kwestie związane z zatrudnieniem i wynagrodzeniem nauczycieli. Porusza też problemy samorządów dotyczące stosowaniem przepisów dotyczących systemu oświaty. W zakresie swoich obowiązków ma też zatrudnienie i płace w całej administracje publiczną."
  Takie informacje są o tym podane w "Gazecie Prawnej". Skopiowane dosłownie, można sprawdzić.

  Odpowiedz
 • Gomez0192(2012-01-30 22:36) Zgłoś naruszenie 00

  Kolejna nagonka ? Kto będzie następny ? To zaczyna przypominać Rosję sowiecką. A może by tak nagonka na redaktorów gazetek ?

  Odpowiedz
 • pol anka(2012-01-30 22:57) Zgłoś naruszenie 00

  to jeszcze jeden z mądralińskich redaktorków. Górnicy nadużywaja prawa do deputatu węglowego, posłowie nadużywaja imunitetu ( tu akurat znalazłoby sie wiecęj "nadużywają "), mundurowi nadużywają prawa do wcześniejsszych emerytur, dziennikarze nadużywają prawa do wrzucania w koszty itd. itp. Gazeta która mieni sie bycia gazetą przedsiębiorcy, przewodnikiem drukuje artykuły w których potępia korzystanie z uprawnień zawadowych nauczycieli. Szczuje innych na nauczycieli zapominając, że takich kwiatków jest więcej a nawet całkiem pokaźna wiązanka. Potym należy sądzić, że powróciły znakomite czasy pisania tekstów na zamówienie władzy, samorealizacja się poprzez schlebianie. Tylko dalej a moze rzecznik, a może doradca, szef gabinetu, jesteśmy z Was dumni Towarzyszu

  Odpowiedz
 • krycha(2012-01-30 18:36) Zgłoś naruszenie 00

  Nie ma społeczeństwa równego.
  Jeżeli jest KN , to ma ona swoje uzasadnienie.
  Nikt nikomu nie bronił zostać nauczycielem... tylko nie każdy zdecydował się wąchać bździny cudzych dzieci.
  Tak, że proszę nie zazdrościć tego "miodu".

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!