« Powrót do artykułu

Będzie więcej miejsc na uczelniach medycznych

Minister zdrowia w nadchodzącym roku akademickim zwiększy o 139 liczbę miejsc na kierunku lekarskim i o 10 na kierunku lekarsko-dentystycznym. Najwięcej miejsc przybędzie na studiach obcojęzycznych – wynika z rozporządzenia ministra zdrowia z 21 lipca 2020 r. w sprawie limitu przyjęć na studia na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym (Dz.U. poz. 1272), które wczoraj weszło w życie.

Leki

żródło: ShutterStock

Zgodnie z nim limit miejsc na kierunku lekarskim wyniesie 8309. Na studiach stacjonarnych będzie mogło uczyć się 5103 osób, na studiach niestacjonarnych – 1239, a na studiach prowadzonych w języku obcym – 1967. Na kierunku lekarsko-dentystycznym limit miejsc wyniesie 1408 – 833 na studiach stacjonarnych, 261 na niestacjonarnych i 314 na studiach prowadzonych w języku obcym. Najwięcej, bo aż 670 osób przyjmie na studia na kierunku lekarskim Uniwersytet Medyczny w Łodzi, a na kierunku lekarsko-dentystycznym – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!