« Powrót do artykułu

Co dalej z Kartą nauczyciela: System wynagradzania do zmiany, zmiany pensum ryzykowne

Czy specjalne regulacje ustawowe dla zawodu nauczyciela są potrzebne? Czy potrzebna jest Karta nauczyciela? Specyfika tego zawodu wymaga regulacji wybiegających poza przepisy kodeksu pracy.

nauczyciel

żródło: ShutterStock

Z perspektywy samorządów prowadzących szkoły na wsi dobrym pomysłem byłaby zmiana zasad przyznawania dodatku wiejskiego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (16)

 • matematyk(2020-02-13 19:54) Zgłoś naruszenie 244

  Takie dyskusje już mnie tylko śmieszą i jednocześnie smucą. Po strajkach odszedłem ze szkoły, w nowej pracy 5200 na rękę i jasno określone obowiązki. Tylko naiwny liczy na zmiany w szkole w kierunku poprawy wynagrodzeń.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Krzysztof(2020-02-14 05:43) Zgłoś naruszenie 242

  Jak można wycenić pracę nauczyciela ? Ten sam nauczyciel naucza dwie klasy w tej samej szkole wg tych samych podstaw i programów i w jednej klasie jest dobrze , a w drugiej przydrożna karczma , do której idzie z konieczności.Problem nie leży po stronie nauczycieli , tylko po stronie reguł jakie zostały edukacji narzucone co prawda przy biernej , a nawet bezmyślnej postawie nauczycieli.Współczesna szkoła bazuje na obowiązku szkolnym , a to oznacza , że w klasie są uczniowie dla których nauka jest wartością , ale są i ci, którzy z nauką i szkołą nie chcą mieć nic wspólnego.Dodać do tego bezkarność i zdziczenie i mamy obraz szkoły.Można w takiej klasie flaki wypruć , a i tak skutek będzie marny.Nie licząc szkód jakich doznają od szkolnego łobuzerstwa uczniowie dobrzy.

  Odpowiedz
 • Antypowiec(2020-02-13 11:57) Zgłoś naruszenie 1272

  40 godz tygodniowo to i pensja będzie większa. I nie stękać tylko brać się do roboty. Tak jak każdy człowiek

  Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
 • Jdkdk(2020-02-12 17:35) Zgłoś naruszenie 117

  Każdy szanujący się zaklad pracy ma swój regulamin.

  Odpowiedz
 • Kaśka(2020-02-13 16:22) Zgłoś naruszenie 79

  A czemu do naliczenia dodatku uzupełniającego nie wlicza się na wsiach dodatku wiejskiego? Przecież na wsi nauczyciel dostaje wiejski a w mieście nie. Na wsi siłą rzeczy ten sam nauczyciel z takim samym stopniem awansu co i w mieście dostaje większą pensję.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Woźny (2020-02-12 18:26) Zgłoś naruszenie 215

  Masz rację, czyli każda szkoła swój

  Odpowiedz
 • Jaksa(2020-02-19 10:24) Zgłoś naruszenie 26

  Karta nauczyciela to totalny przeżytek epoki PRL nauczyciel ma pracować jak każdy obywatel po 40godzin a premie i awanse od jego kreatywności i przekazanej wiedzy uczniom nawet tym największym ********* W tej chwili w oświacie pracuje więcej osób przypadkowych i po koneksjach ci ludzie potrafią tylko żądać a nic od siebie i cierpią na tym ludzie z charyzmą i oddani młodzieży którzy potrafią nauczać a nie olewac

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • ja(2020-03-11 16:28) Zgłoś naruszenie 20

  KRUS to też przeżytek - może też postulowałbyś, by go zlikwidować?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!