« Powrót do artykułu

Podwyżki dla nauczycieli i subwencja oświatowa. Burzliwa dyskusja na sejmowej komisji

Subwencja oświatowa jest niedoszacowana, a z każdym rokiem problem się pogłębia – mówili w środę posłowie opozycji podczas posiedzenia sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Wiceminister edukacji Maciej Kopeć odpowiadał: nikt nie mówi, że subwencja pokrywa wszystkie wydatki oświatowe.

szkoła nauczyciel

żródło: ShutterStock

W kwocie subwencji oświatowej na 2020 r. uwzględnione zostały m.in. skutki przechodzące podwyżek dla nauczycieli wprowadzonych w 2019 r. oraz zapowiedzianej podwyżki wynagrodzeń nauczycieli o 6 proc. od 2020 r.

statystyki

Komentarze (2)

  • Zibi(2020-01-24 18:06) Zgłoś naruszenie 51

    Rządzą jeszcze większe złodzieje niż za komuny i po 89r.,do tego kartofel i spółka ma świadomość ,że ciemnotą łatwiej manipulować więc na edukację nie daje

    Odpowiedz
  • Obywatel.(2020-01-24 09:46) Zgłoś naruszenie 41

    Pis i Zjednoczona Prawica , ma pieniądze , dla swoich przy *****ów, jak i dla milicji vel policji , i innych służb mundurowych , jest tak jak za PRL-u , partia , partie , pis i zjednoczonej prawicy , jak komuchy ,dają pieniądze na służby mundurowe ważne uzbroić policję ,i dać pieniądze właśnie im ,a nie nauczycielom i przez to państwo w wykonaniu pisowców i zjednoczonej prawicy staje się państwem policyjnym.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!