« Powrót do artykułu

Dyscyplinarki dla nauczycieli: Piontkowski chce wydłużyć czas na zbadanie, czy naruszono dobro dziecka

Nie zamierzam wyeliminować postepowania dyscyplinarnego dla nauczycieli, ale wydłużyć czas na zbadanie przez dyrektora szkoły, czy doszło do naruszenia dobra dziecka, nim zgłosi on sprawę do rzecznika dyscyplinarnego - powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

szkoła

żródło: ShutterStock

Szef MEN w ubiegłym tygodniu zapowiedział, że chce, by w pierwszej kolejności zespół zajął się postępowaniem dyscyplinarnym, gdyż - jak mówił - temat ten budzi w środowisku duże kontrowersje.

statystyki

Komentarze (6)

 • glen(2020-01-22 10:24) Zgłoś naruszenie 222

  Za niedługo nie będzie miał kto w tych szkołach uczyć.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Zosia(2020-01-23 15:14) Zgłoś naruszenie 141

  Niestety tak to wygląda, najbardziej niewdzięczny zawód w Polace. Brrrr. Oby nie musieć być nauczycielem. Lepiej w Biedronce sprzedawać

  Odpowiedz
 • Tomek(2020-01-23 08:36) Zgłoś naruszenie 310

  Warto by było wprowadzić rozważenie odpowiedzialności zbiorowej, kary dyscyplinarne dla całego grona z automatu, łącznie z dyrektorem.

  Odpowiedz
 • Melon Zawodowiec(2020-01-23 22:08) Zgłoś naruszenie 22

  Niestety definicja "dobra dziecka" zmienia się. Poklepanie dziecka po plecach jako wyraz gratulacji może być przez rodziców odczytane jako naruszenie jego cielesności i kłopot gotowy. Zawsze byłem przeciwnikiem komisji dyscyplinarnych, bo zasiadają w nich sami nauczyciele, bez żadnego doświadczenia prawnego, ponadto wyroki najczęściej zapadają z góry jeszcze przed zbadaniem sprawy (vide sprawa nauczyciela fizyki z Białegostoku i zadania o zatopieniu tratwy z imigrantami). Od orzekania o winie powinien być sąd. Patrząc jednak na to co się w sądach dzieje i zapadające wyroki, to już sam nie wiem. Z tego punktu widzenia zamiary Piontkowskiego, to chyba dobry krok w stronę większej normalności.

  Odpowiedz
 • mko(2020-02-17 15:35) Zgłoś naruszenie 10

  no tak, a co z odpowiedzialnością urzedników i posłów?????????? Rozumiem, ze tam juz nie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!