« Powrót do artykułu

Nauczycielskie transfery: Jedni uciekają do lepiej płatnej pracy. Inni wracają po latach, by uczyć

Jedni wraz z dzwonkiem na przerwę uciekają do lepiej płatnej pracy. Drudzy, słysząc dzwonek na lekcję, wracają pod tablicę po latach rozłąki z edukacją.

szkoła

żródło: ShutterStock

Dyrektorzy szkół mają ograniczone pole manewru. Poznańskie kuratorium umożliwia składanie wniosków o zatrudnianie nauczycieli bez wymaganych kwalifikacji do nauki konkretnego przedmiotu oraz osób niebędących pedagogami

statystyki

Komentarze (9)

 • Dobrze zarabiający Nauczyciel.(2019-08-31 10:06) Zgłoś naruszenie 172

  Ty nie zdajesz sobie sprawy jak wygląda życie w małych miastach .Osobiście kilkukrotnie rozmawialem z prezydentem z naczelnikiem oświaty .Zaradność to nie właściwe słowo .Bardzo chętnie bedę realizował 40 godzinny dzień pracy w szkole .Tylko gdzie?Jedyne miejsce gdzie nie obowiązują przepisy Kodeksu Pracy to szkoła .Uważasz ,że PiP nakaże stworzenie pokoju nauczycielskiego -to naiwny jesteś .

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Dobrze zarabiający Nauczyciel.(2019-08-31 09:11) Zgłoś naruszenie 142

  Bezludne pokoje nauczycielskie .PiP powinna zacząć kontrolować szkoły i karać dyrektorów ,którzy zgadzają się na nie ludzkie warunki w jakich przebywają Nauczyciele .U mnie w pracy 80 osób ma do dyspozycji 6 m kwadratowych i sześć krzeseł .Interwencje u organu prowadzącego ,to skutkują wzruszeniem ramion .

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Dobrze zarabiający Nauczyciel.(2019-08-31 18:00) Zgłoś naruszenie 141

  Pomysły świetne .To ja ci odpowiem co będzie się działo jak podejmę takie działania .Z miejsca zmienią mi plan i dostanę same klasy tego typu ,ze tylko na gałęzi skończyć .Zaczną się skargi do kuratorium ,które zamieszka ze mną w szkole .Podjąłem i tak jak na zwykłego Nauczyciela działania na jakie mnie stać .Warunkami w szkole wreszcie powinny się zająć Związki Zawodowe .Bylo 1000 szkół na tysiąclecie ,to może powtórzymy tą akcję .Dobrze wynagradzany i pracujący w godnych warunkach Nauczyciel ,to szansa na lepszą edukację dla uczniów .W odwrotną stronę też to działa.

  Odpowiedz
 • Andrzej53(2019-08-31 11:42) Zgłoś naruszenie 128

  Takie jest życie zawodowe w wielu branżach. Nie podoba się to jeżeli coś umiesz i chce ci się pracować,to po prostu zmień pracę,, a nie płacz.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!