« Powrót do artykułu

Strajk może się odbyć także w szkole bez ZNP [OPINIA]

Zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, gdy u pracodawcy nie działa żadna organizacja związkowa, spór zbiorowy może być prowadzony przez organizację związkową, do której pracownicy zwrócą się z wnioskiem o reprezentowanie ich interesów.

szkoła

żródło: ShutterStock

szkoła

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Kaska(2019-01-24 08:02) Zgłoś naruszenie 50

  Ministrem oswiaty musi byc jednostka wielka duchem. Jednostka nie tylko przygotowana merytorycznie ale przede wszystkim wielkiej moralnosci. To ona bedzie miala ogromny wplyw na to jakiego absolwenta wypuscimy ze szkol. Ona ustala wytyczne, priorytety daje przyklad nauczycielom. Stawianie na tej pozycji osoby dla ktorej czlowiek - uczen, nauczyciel, rodzic jest nikim to nieporozumienie. Ktos kto manipuluje, stosuje rozne ponizajace uniki nie potafiac stawic otwarcie czola problemowi to SKANDAL! Dzialania Minister Oswiaty musza byc transparentne. Polacy! Zadbajmy o nasze dzieci o ich przyszlosc! Pomozmy oswiacie!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • prawda(2019-02-04 23:17) Zgłoś naruszenie 01

  1000 zł (praca, zaangażowanie, predyspozycje, wykształcenie) =500+ razy 2 za nic

  Odpowiedz
 • ~Baśka(2019-02-08 15:33) Zgłoś naruszenie 00

  Niestety, okazało się ,że ZNP nie chce reprezentować placówki, w której nie ma związkowców. Rozmawiałam osobiście w tej sprawie w rejonowym oddziale ZNP. Musi być przynajmniej 1 członek, a najlepiej 3.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!