« Powrót do artykułu

Coraz więcej uczniów w szkołach niepublicznych w Polsce [RAPORT]

Liceum sztuk medialnych, szkoła bez dzwonka, przedszkole leśne lub z językiem chińskim? Znajdziecie wszystkie te programy w bogatej ofercie szkół niepublicznych w Polsce. Nie dziwi zatem, że od kilku lat sektor prywatnej edukacji przeżywa prawdziwy boom - liczba uczniów w tych placówkach podwoiła się z 2% do 4% i wciąż się zwiększa.

Uczniowie

żródło: ShutterStock

W styczniu 2019 ukaże się również drukowany katalog z profilami szkół i przedszkoli niepublicznych oraz artykułami o edukacji.

statystyki

Komentarze (2)

  • vabank(2018-11-16 05:15) Zgłoś naruszenie 00

    Plany finansowe szkol i placowek oswiatowych na rok 2019 zawieraja nizsze wynagrodzenia dla nauczycieli niz w roku 2018. Takie podwyzki planuje minister oswiaty. MEN dba by roznice wyksztalcenia pomiedzy bogatymi i biednymi byly coraz wieksze. Dziecko z bogatej rodziny nawet slabe intelektualnie po skonczeniu edukacji bedzie przewyzszac polskiego ubogiego inteligenta.

    Odpowiedz
  • ds(2018-11-14 01:42) Zgłoś naruszenie 01

    "To szkoły prywatne uatrakcyjniły swoje programy, profile, siatki godzin i zajęcia dodatkowe według trendów światowych" A tymczasem MEN w nowej podstawie usztywnił i zunifikował wszystkie szkoły sobie podległe.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!