« Powrót do artykułu

Zmiany w dotacji. Prywatne szkoły dostaną po kieszeni

Od stycznia właścicielom niesamorządowych placówek oświatowych nie będzie się opłacało przyjmować dzieci z orzeczeniami o specjalnych potrzebach.

Dziecko niepełnosprawne w szkole

żródło: ShutterStock

Od 1 stycznia 2019 r. zmienią się zasady dofinansowania z gminnych dotacji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (12)

 • z wiejkiej szkoły(2018-10-01 09:03) Zgłoś naruszenie 141

  A co ze szkołami niepublicznymi, które działają bez czesnego od rodziców? Takich jest mnóstwo, szczególnie na wioskach, gdzie gminy nie chciały prowadzić publicznych, bo te wszystkie Karty Nauczyciela i tym podobne sprawy sprawiały, że nie można było dopiąć budżetu. Prywatne podmioty przejęły te wiejskie szkoły, szkoły działają, wszyscy są zadowoleni. Są też takie przedszkola, które działają bez czesnego, a do tego dostają na swoje funkcjonowanie dużo mniej pieniędzy niż publiczne. Ale pani Zalewska uwzięła się na niepubliczną oświatę i robi wszystko, by ją wykończyć. Jak to w socjalizmie, co prywatne, to złe. Dobre jest tylko to, co państwowe, bo to można mieć w politycznych łapach.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Z.O.(2018-09-27 22:07) Zgłoś naruszenie 724

  Tym razem jestem po stronie MEN. Z budżetu finansowane mogą być tylko szkoły publiczne. Bez wyjątków,

  Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
 • PJ(2018-10-02 10:11) Zgłoś naruszenie 46

  Artykuł mocno przesadzony i straszący. Przepisy o możliwości wykorzystania dotacji nie wykluczają wypłacania wynagrodzenia nauczycielom, trzeba to jedynie uporządkować od strony formalnej, aby wykazać, że wydatki zostały poniesione w celu zapewnienia realizacji potrzeb określonych w zaświadczeniu oraz właściwych ku temu warunków

  Odpowiedz
 • Obserwator(2018-09-27 17:40) Zgłoś naruszenie 49

  Moze to ludzie zrozumieją w końcu, że tu na ostatnim miejscu jest istotne jaką wiedzę człowiek z tych placówek wynosi. Najważniejsze jest, żeby się kasa zgadzała.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!