« Powrót do artykułu

Dożywotnie zatrudnianie sędziów na uczelniach do TK? Gowin popiera uchylenie przepisu

Mam nadzieję, że przepis Konstytucji dla Nauki dot. zatrudniania na uczelniach grupy sędziów zostanie zaskarżony do Trybunału Konstytucyjnego i uchylony – powiedział PAP szef resortu nauki Jarosław Gowin. Dodał, że jeśli tak się nie stanie, będzie namawiał koalicję rządową do usunięcia tego przepisu.
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin

autor: Darek Delmanowiczżródło: PAP

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin

statystyki

Komentarze (5)

 • Jasiek(2018-09-22 09:48) Zgłoś naruszenie 40

  Te pan po wypowiedzi o możliwym nierespektowaniu wyroku TSUE to już chyba lepiej nie powinien się odzywać

  Odpowiedz
 • Czy...(2018-09-23 08:37) Zgłoś naruszenie 20

  Czy sedzia SN profesor emeritus nie moze pracowac na godzinach zleconych na uczelni np. 100 zl za 1 godzine wykladu, przeciez to dobra oplata, tylko koniecznie na etacie za 10 - 15 tys. zl miesiecznie? Stan Spoczynku sedziow SN wynosi chyba powyzej 20 tys. zl miesiecznie, nie zyja w ubostwie jak inni. Moga kontynuowac dzialalnosc naukowa spokojnie w domu wychodzac tylko na 2-4 godziny tygodniowo na wyklad na uczelni.

  Odpowiedz
 • Dozywocie(2018-09-23 08:55) Zgłoś naruszenie 21

  Przeciez to Dozywocie pracy w budzetowce wynika chyba z ogolnych przepisow. Wszyscy wiemy, ze mozna pobierac emeryture i 100 % wynagodzenia bez zadnych ograniczen, bo Polska to kraj bogaty, miodem i mlekiem plynacy. ---- Osobiscie jestem przeciwna tym przepisom i uwazam, ze tylko i wylacznie w sektorze prywatnym mozna pracowac do konca swoich dni i oprocz emerytury pobierac 100 procentowa place.

  Odpowiedz
 • Jurek(2018-09-22 15:28) Zgłoś naruszenie 10

  Jawnie korupcyjny przepis już jest niepotrzebny, bo chętni się jednak znaleźli?

  Odpowiedz
 • Gość(2018-09-23 07:20) Zgłoś naruszenie 10

  Jeszcze nie zaczęła formalnie obowiązywać (01.10.2018r.), a już minister odpowiedzialny za jej kształt chce usunięcia przepisu po decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Z Konstytucji dla nauki bubel prawny. Jeżeli uczelnie dostosują się do zmian wprowadzonych ustawą, niekorzystne zmiany będziemy odwracać latami. Droga, nieprzemyślana, chaotyczna i niekorzystna dla studentów oraz całego szkolnictwa wyższego.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!