« Powrót do artykułu

Od 1 września dłuższa ścieżka kariery nauczycieli

A to niejedyna zła wiadomość dla pedagogów. Nie jest bowiem jasne, na jakich zasadach ma być kontynuowany przerwany uprzednio staż zawodowy wymagany do uzyskania awansu.

szkoła nauczyciel

żródło: ShutterStock

Od tego, czy kontynuacja stażu ma się odbywać na podstawie starej czy nowej procedury, zależy zaś, ile potrwa droga dojścia do kolejnego stopnia awansu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • n-l(2018-08-03 18:34) Zgłoś naruszenie 360

  Jeszcze rok, dwa i będzie z nauczycielami tak, jak z pielęgniarkami. Nikt normalny nie przyjdzie do TAAAKIEJ pracy za taaakie pieniądze i nawet pasja i zamiłowanie tu na nic, bo jeść trzeba i rachunki płacić trzeba. Jeszcze żaden rząd nie upokorzył tak nauczycieli jak obecny. Brawo, dumni z siebie jesteście?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Nn(2018-08-03 09:13) Zgłoś naruszenie 341

  I szukajcie sobie frajerów z wyższym wykształceniem do pracy za 1600 zł na rękę przez pierwsze dwa lata jeśli dobrze pójdzie. Na kasie zarobisz więcej, na produkcji zarobisz jeszcze więcej, na budowie podobnie, zostaniesz kierowca autobusu, ciężarówki, tramwaju również zarobisz dużo więcej. W zasadzie to może sprzątaczki zarabiają już teraz mniej niż nauczyciele a i to nie w każdym przypadku jest pewne.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • wątpiący(2018-08-03 23:14) Zgłoś naruszenie 251

  Pensja początkującego nauczyciela od stycznia będzie raptem 200zł wyższa niż pensja minimalna. Czy ta różnica warta jest tych lat studiowania? Raczej nie. Idą na przysłowiową kasę w biedronce na dzień dobry otrzyma się kilkaset złotych więcej. Pomnożona różnica tylko przez czas studiowania pozwala na zakup nowego samochodu. A przecież w tym czasie się nie zarabia a wydaje. Więc te 5 lat pracy w biedronce zamiast studiowania wystarczyłyby i na zakup mieszkania za gotówkę.

  Odpowiedz
 • b(2018-08-08 11:46) Zgłoś naruszenie 140

  Jakiej kariery? Po 35 latach pracy, najwyższy stopień awansu- 2900zł.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!