« Powrót do artykułu

Likwidacja Karty nauczyciela zamiast biurokracji i fikcyjnego oceniania

Nie ukrywam, że na początku podobał mi się pomysł oceniania co trzy lata nauczycieli. Skoro w każdej firmie taki model funkcjonuje, to dlaczego nie stosować go w szkołach?

szkoła, nauczyciel

żródło: ShutterStock

Jedynym lekarstwem jest likwidacja Karty i zatrudnianie nauczycieli na podstawie kodeksu pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (15)

 • nauczycielka(2018-07-25 13:39) Zgłoś naruszenie 610

  Ocena nauczyciela może być tylko kryteria i wskaźniki są bez sensu. Absurdem jest np. to ,że nauczyciel dyplomowany ma mieć publikacje naukowe i współpracować z jednostkami naukowymi. W czym to pomoże przeciętnemu dzieciakowi? Zamiast zająć się przygotowaniem fajnej lekcji,pomóc dziecku w zrozumieniu materiału. nauczyciel będzie biegał po uczelniach, pisał bzdurne artykuły, których nikt nie będzie czytał, ważne żeby gdzieś się ukazały i były wpisane do oceny. Ponadto nauczyciel ma być rozliczany z działalności wolontariackiej - to gdzie tu wolontariat? Przecież będzie pomoc dla innych przeliczana na wskaźniki do oceny pracy. Zresztą co to wskaźnik? Czy w innych zawodach wysokość oceny a co za tym idzie wysokość pensji uzależniona jest od działań wolontariackich? Czy lekarz, urzędnik, kierowca, sprzedawca, dziennikarz itp rozliczany jest przez szefa z tego czy działa w wolontariacie? Cała ta ocena spowoduje, że tak naprawdę ucierpią na tym uczniowie. Nauczyciel praktyk powinien zajmować się tylko pracą z uczniem i dla ucznia. Gdybym chciała pisać publikacje, prowadzić badania, współpracować z jednostkami naukowymi itp. to zostałabym na uczelni a nie poszła do pracy w osiedlowej podstawówce i gimnazjum.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • zet(2018-07-25 14:30) Zgłoś naruszenie 400

  Pani minister proszę pokazać jakie są kryteria oceny pracy ministra. Pani też powinna byc oceniona jako nauczyciel i minister.

  Odpowiedz
 • ccv(2018-07-25 09:25) Zgłoś naruszenie 330

  "Skoro w każdej firmie taki model funkcjonuje, to dlaczego nie stosować go w szkołach?" Naprawdę w każdej firmie to funkcjonuje? W DGP też? Są różne stopnie awansu i na każdym dokłada się kolejne kryteria do oceny? Pracowałem w kilku formach i w żadnej nie było takie idiotyzmu jak w szkole.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • nauczycielka - 21 lat pracy(2018-07-25 21:56) Zgłoś naruszenie 270

  No i znowu się zacznie... zbieranie papierów, potwierdzeń, teczki, tworzenie lewych podziękowań, które nauczyciel sam sobie pisze, a potem prosi o pieczątkę..., jeden wielki przekręt, kto sprytniejszy i cwańszy będzie miał wyróżniającą ocenę. Bo na pewno nie ten faktycznie dobry nauczyciel. No cóż, jak mus, to mus...

  Odpowiedz
 • kolo(2018-07-26 07:11) Zgłoś naruszenie 200

  Mam tylko 4 m-ce do wieku emerytalnego. I jestem już poza tym systemem oświatowym nie do zniesienia.....

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • JK(2018-07-26 06:21) Zgłoś naruszenie 192

  Panie Radwan ! Niech Pan już nie pisze o edukacji i jej problemach. Proszę zacząć pisać o czymś, na czym Pan się zna, np. o dzwonkach gazowych, albo o życiu intymnym raków słodkowodnych.

  Odpowiedz
 • gość 223(2018-08-12 21:18) Zgłoś naruszenie 120

  Najwyższy czas dać sobie spokój i zakończyć udział w żenadzie tzw.awansu. Po zmianie wynagrodzenia minimalnego będzie ono wyższe niż nauczyciela na początku kariery. Na stronie kuratorium jest już dłuuuuuga lista wakatów w szkołach.

  Odpowiedz
 • g57(2018-08-12 18:58) Zgłoś naruszenie 80

  Czysta głupota ta ocena po nowemu. Co na tej głupocie skorzystają uczniowie?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!