« Powrót do artykułu

Zniesławienie: Nie będziesz krytykował nauczycielki dziecka swego

Jeśli obywatele będą się obawiali krytykować instytucje publiczne, np. szkoły, ucierpi na tym interes publiczny, gdyż nie zostaną podjęte działania zmierzające do rozwiązania problemu. Może więc dochodzić do kolejnych nadużyć bądź niewłaściwego funkcjonowania takich instytucji.

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Według ETPC obawa przed skazaniem za zniesławienie może zniechęcać do udziału w dyskusji publicznej w sprawach dotyczących interesu społecznego. Już bowiem rozpoczęcie postępowania karnego, nawet bez rzeczywistego zamiaru doprowadzenia do ukarania, działa odstraszająco

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (16)

 • op(2018-07-07 08:02) Zgłoś naruszenie 333

  Walka z "gotowcami"

  Odpowiedz
 • Dobrze zarabiajacy Nauczyciel.(2018-07-07 16:34) Zgłoś naruszenie 202

  Prosba o wyjasnienie sytuacji jaka miala miejsce na sprawdzianie to jedno ,a znieslawienie to calkiem cos innego .Drudno wolnoscia slowa nazwac obrazenie jedmego przez dugiego i to obojetnie w jakiej instytucji .Nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym i korzysta z ochrony przrewidzianej w przepisach .A Gazeta Prawna poziom w poziom Pudelka idzie .Co do zniesllawienia ma fakt ,ze maz Nauczycielki pracuje tu i tu ,a rodzic wykonuje taka ,a nie inna prace ..

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • obserwator(2018-07-07 10:49) Zgłoś naruszenie 1618

  A za jaka karę nas to spotyka , że żyjemy w takich czasach i nam się usta zamyka , strasząc każdego dnia coraz to nie do przyjęcia innymi przepisami które zamiast obywateli chronić , to są przeciw i szczególnie ograniczają naszą wolność i suwerenność słowa i czynu obywateli. Żyjemy we własnym państwie . Cieszymy się 100-LETNIĄ NIEPODLEGOŚŁCIĄ WYWALCZONĄ PRZEZ NASZYCH PRADZIADKÓW, którzy życie stracili , aby W WOLNEJ POLSCE NIE BYŁO ANALFABETÓW a dzieci były radością rodziców , szkoły i państwa. To przykre to , że w takiej historycznej chwili zamyka się usta rodzicom , bo chcą dobrze dla dziecka ,które zostało skrzywdzone przez państwowego nauczyciela ( KASTA) nie wolno wyjaśnić zaistniałego problemu na samym początku zajścia , a nie czekać na powtórkę wydarzeń , dla dobra dziecka i nauczyciela. To takie rozwiązanie nie wchodzi w rachubę , gdyż szkoła uważa , że to nagonka na nauczyciela i SZKOŁA UWAŻA Że NAUCZYCIEL W DOBIE XX wieku jest nietykalny i bezkrytyczny.A my rodzice dziadkowie , pradziadkowie i obywatele mamy być skruszeni jak przed konfesjonałem i udawać skruchę , że tego nie widzimy i postaramy się milczeć. A takich instytucji chroniących obywateli mamy już dostatecznie dużo , razem z kontrolerami , którzy się nie wysilają , a ogromne pieniądze zarabiają , że są na służbie i są nietykalni. To z naszych wspólnych podatków przecież opłacamy wszystkich, którzy powinni nas chronić , uczyć , leczyć i sadzić.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • od kiedy uzasadniona krytyka jest niedozwolona?(2018-07-07 22:59) Zgłoś naruszenie 144

  "Oskarżycielka zawodowo nauczycielką historii w jednym z gimnazjów w Żorach, a prywatnie żoną wiceprezydenta tego miasta." I to jest właśnie przyczyna takiego właśnie rozstrzygnięcia sądu. Kto się sądził z kimś powiązanym z władzą, ten wie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • aha(2018-07-07 09:54) Zgłoś naruszenie 829

  Pogarda, krzywdzenie drugiej istoty - to dar ludzi z Rzymu. Czarna mafia dostała ziemię wspólnoty i przyniosła hipokryzję homoseksualną, dziewictwa oraz fałszywych autorytetów. Płonęły stosy, z kobiet zrobiono darmowe do wszystkiego. Zaczyna się od zabrania prawa: do rozmowy, wyjaśniania, odwołania. Ustawa o komisji majątkowej, obecne rozmowy w TVP- PiS. To nie walka z gotowcem - tylko niechlujstwo nauczycielki. Co robiła, gdy uczennica drugą kartkę zapisywała? Po to mają małe pensum lekcji, aby na lekcjach pracować. Bo na przerwach dyżurują ju uczniowie.

  Odpowiedz
 • Grześ(2018-07-08 10:10) Zgłoś naruszenie 71

  W tej sytuacji popieram nauczycielkę. Jest jednak wielu nauczycieli którzy powinni być odsunięci od wykonywania zawodu .

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • StAAbrA(2018-07-07 09:26) Zgłoś naruszenie 615

  Będę . A jak trzeba będzie , to dziecku wyjaśnię , że jest głupia . I że pracuje dla obcej agentury - na przykład .

  Odpowiedz
 • Kpiarz (2018-07-08 09:34) Zgłoś naruszenie 64

  Jakie rządy, takie sądy. Czyli skubie w tomacie, skubie w tomacie, chcieliście PiS - Polski, no to ją macie. Skubie w tomacie, śledź.!!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!