« Powrót do artykułu

Iluzoryczne wsparcie dla uczniów. Wciąż brakuje specjalistów w przedszkolach i szkołach

Zakres obowiązków pedagogów i psychologów już jest konsultowany, ale wciąż brakuje przepisów obligujących samorządy do zwiększenia dostępności tych specjalistów w przedszkolach i szkołach. MEN nie chce wprowadzać standaryzacji, bo na to potrzebne są dodatkowe pieniądze.

szkoła

żródło: ShutterStock

Resor edukacji przekonuje, że wykaz zajęć prowadzonych z uczniami przez nauczycieli specjalistów przyczyni się do większej dostępności.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • zet(2018-06-13 17:23) Zgłoś naruszenie 150

    Za takie pieniądze i z takimi wymogami na poszczególne oceny jakie wymyśliła Pani minister nikt nie będzie chciał pracować w szkole. Niestety każdy minister dba o swoich pracowników z wyjątkiem MEN. Nikt z nauczycieli nie ma zamiaru pracować za pensję niższą niż minimalna i w ramach wolontariatu.MEN , który udaje ,ze nie widzi już występującego problemu braków nauczycieli w szkołach obudzi się , ale będzie za późno.

    Odpowiedz
  • Jf(2018-06-13 19:59) Zgłoś naruszenie 51

    W jednej placówce wystarczy pół psychologa, w innej trzech. Reguła jest taka, że w niektórych szkołach psycholog się nudzi, w innych wyzyskiwany po za nadgodziny nikt nie płaci tylko oczekuje się powołania.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!