« Powrót do artykułu

Najlepsza klasa jest w kącie dziecinnego pokoju. Rodzice stawiają na edukację domową

O 26 proc. wzrosła liczba uczniów, których rodzice postawili na edukację domową. Wbrew MEN.

szkoła uczniowie

żródło: ShutterStock

Od tego roku resort edukacji wprowadził korektę do edukacji domowej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

 • a(2017-11-22 15:11) Zgłoś naruszenie 102

  Czyli dziecko uczy się tylko tego, co jest dla niego przyjemne. Poziom wiedzy na pewno będzie olbrzymi i w przyszłości będzie mogło wykonywać zawód, który też będzie jego pasją. I wszystko to bez trudu i wysiłku. Nauczone, że ma być tylko przyjemnie zaopiekuje się swoją przyszłą rodziną i pomoże starym rodzicom. Mam co do tego wątpliwości.

  Odpowiedz
 • obserwator(2017-11-22 09:35) Zgłoś naruszenie 83

  nie zdają sobie chyba sprawy, decydując się na nauczanie w domu (nie dot, to dzieci niepełnosprawnych), że skazują ich na wyobcowanie w społeczeństwie, a jak dorosną to też będą miały pracę w domu, ską ten modny trend się wzioł

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • ciekawo(2017-11-22 09:16) Zgłoś naruszenie 34

  Pytanie co jest powodem? Najczęściej z edukacji domowej korzystają osoby z niepełnosprawnością.

  Odpowiedz
 • abc(2017-11-29 11:01) Zgłoś naruszenie 20

  Dziecinne może być zachowanie, a pokój może być dziecięcy.

  Odpowiedz
 • Dobrze zarabiający Nauczyciel.(2017-11-26 18:00) Zgłoś naruszenie 20

  Edukacja domowa bardzo dobre rozwiązanie.Piotr Curie ,do czasu podjęcia studiów pobierał nauki w domu,nie najlepsze studia ,bo źle się czuł podczas wyścigu kto najlepszy.Maria Skłodowska ,dobre liceum,studia na Sorbonie.Obydwoje nobliści świetnie się uzupełniali i tworzyli świetny tandem naukowy.Powodzenia tym chodzącym do szkoły i tym z nauczania domowego na miarę państwa Curie.

  Odpowiedz
 • Asia(2017-11-24 03:13) Zgłoś naruszenie 24

  Mam dziecko w drugiej klasie SP. Syn jest zdolny, wszystko go pasjonuje. Tylko mieć więcej czasu i pieniędzy... . A w szkole... no cóż- jest maszynką do wykręcania "średniej". W nagrodę za sukcesy otrzymuje suche "gratulacje a teraz siadaj". Brakuje jednego ciepłego zdania np.jesteśmy z ciebie dumni, serdeczne gratulacje - jesteś chlubą szkoły...itp. jedno, miłe zdanie. Mam obawy, że z czasem albo wpadnie w nawyk szczurzego wyścigu, albo dostrzeże bezsens uczenia się. Rozważam właśnie system edukacji domowej -grupowej. Czy jest takowy? Może coś podpowiecie w Krakowie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!