« Powrót do artykułu

Koniec z masowym kształceniem nauczycieli

Co dziesiąty kandydat decyduje się na studia pedagogiczne. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chce z tym skończyć.

nauczyciel

żródło: ShutterStock

Co chce zmienić wicepremier? Nie podoba mu się to, że pedagogów może obecnie kształcić każda uczelnia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (10)

 • XXYYZZ(2017-09-27 09:29) Zgłoś naruszenie 281

  Kształcenie nauczycieli powinno odbywać się na najwyższym edukacyjnym/merytorycznym poziomie. Kompetencje zawodowe i moralne dla zatrudnianych "wyśrubowane", a pensje adekwatne do wymagań. To nauczycielom powierzamy nasz ludzki kapitał, od którego zależy teraźniejszość i przyszłość. Nauczyciel powinien mieć rangę i prestiż, więc gratyfikacje i wymagania! Szkoła neutralna światopoglądowo i bez ideologii jedynie słusznej.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • z(2017-10-05 20:45) Zgłoś naruszenie 201

  Myślę ,że niedługo nie będzie chętnych na takie studia. Pieniądze żadne nawet z tymi szumnymi podwyżkami wkrótce zrównają się z płacą minimalną. Odpowiedzialność bardzo duża , ciągły stres , dzieci coraz mniej zainteresowane nauką, niegrzeczne a rodzice jeszcze gorsi. Szkoda nerw i zdrowia.

  Odpowiedz
 • asas(2017-09-27 10:58) Zgłoś naruszenie 111

  Proszę nie pisać popularnych określeń wypaczających znaczenie słów. Pedagog to jest funkcja nauczyciela w szkole. Kazdy pedagog jest nauczycielem, natomiast nie kazdy nauczyciel jest pedagogiem

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • IP(2017-09-27 11:02) Zgłoś naruszenie 217

  Ja uważam że Oni są juz tak mądrzy ,iż powinni iść pracować fizycznie np.do elektrowni.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • przyszły (2017-09-27 10:18) Zgłoś naruszenie 25

  W mojej okolicy tylko jedna uczelnia oferuje kształcenie na studiach magisterskich z oligofrenopedagogiki i jest ucznią prywatną. Państwowe niestety oferują wymyślne kierunki oderwane od potrzeb pracodawców. Wybierając je musiałabym dodatkowo kończyć studia podyplomowe z wybranej specjalności. Dlatego wybieram prywatną, przez co mogę poszerzać swoje kwalifikacje na dodatkowych studiach podyplomowych np. związanych z terapią.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!