« Powrót do artykułu

Reforma edukacji: Nauczyciele bez kwalifikacji będą uczyć w szkołach

Niemal 4 tys. nauczycieli bez formalnych uprawnień może w tym roku uczyć w szkołach.

nauczycielka

żródło: ShutterStock

Kuratorzy uważają, że wnioskomania jest konsekwencją rozdrobnienia na rynku szkół.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (9)

 • XXYYZZ(2017-09-18 07:59) Zgłoś naruszenie 2012

  BRAWO! BRAWO! BRAWO! Za moich czasów [ a mam już prawo tak pisać i mówić ] straszyło się nieuków, że jak nie będą się uczyć, pójdą do pracy na poczcie, a teraz "niedouki" będą w szkołach uczestniczyć w "produkcji" półanalfabetów, uczestników miesięcznic i pielgrzymek. Z przerażeniem obserwuję szkoły w Polsce, czasem mam wrażenie, że uczniowie przerastają IQ swoich nauczycieli. Znam środowisko nauczycieli, mam w swoim otoczeniu wielu młodych ludzi i moje przykre wnioski nie są bezpodstawne. A dane oświatowe i nieprzygotowana reforma moje obawy i wnioski potwierdza. Boję się o pokolenie moich wnuków i prawnuków.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Akacja(2017-09-18 10:17) Zgłoś naruszenie 132

  Siostra ma ukończone studia wychowania fizycznego, a pracy od dwóch lat w całym powiecie nie może znaleźć. Nawet na pół etatu. A jakimś dziwnym trafem w jednej niedużej z wiejskich szkół zajęcia z wychowania fizycznego prowadził w ubiegłym roku szkolnym dyrektor innej szkoły. Na marginesie tylko dodam, że nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie...

  Odpowiedz
 • xsx(2017-09-18 23:25) Zgłoś naruszenie 90

  z tabeli płac nauczycieli wynika, że licencjat i inżynier bez przygotowania pedagogicznego zarabia 1782 zł brutto? Czy to legalne przy minimalnej krajowej 2000zł brutto?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • mama(2017-09-21 19:10) Zgłoś naruszenie 32

  zniszczyli polskie szkoły podstawowe gimnazja i licea reforma niszczy polska młodzierz która w podstawówkach 8 letnich praktycznie niczego sie nie nauczy !!!

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • g(2017-09-18 08:45) Zgłoś naruszenie 15

  po tym by dyplomowanych zwolnic bez podwyzek ktorych od 8 lat nie dawali

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!