« Powrót do artykułu

Rząd przykręca śrubę dyrektorom przedszkoli

Właściciele publicznych placówek oświatowych boją się, że resort edukacji doprowadzi ich do bankructwa. Zastanawiają się nad wypowiedzeniem gminom umów.

Zmiany proponowane przez MEN dla właścicieli przedszkoli i szkół (niesamorządowych)

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Zmiany proponowane przez MEN dla właścicieli przedszkoli i szkół (niesamorządowych)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

 • cyrkon(2017-06-13 09:57) Zgłoś naruszenie 252

  Po pierwsze nikt nikogo nie zmusza do korzystania z dotacji, jeżeli pani dyrektor przedszkola jest pewna że będzie miała klientów to w czym problem. Jeżeli daję komuś dotacje to mogę też wyznaczyć zasady i przeznaczenie dotacji. a ta wypowiedź jest bardzo zastanawiająca: „Ludzie prowadzący biznes oświatowy już zastanawiają się, jak zatrzymać całą kwotę dotacji (jeśli pokryje wszystkie wydatki bieżące, nadwyżkę trzeba zwrócić gminie).” wynika z tego że przedszkole mogło by być tańsze, że wydatki są tworzone na siłę aby jak najwięcej wydrzeć kasy z budżetu. A kasa w budżecie pochodzi z naszych podatków.

  Odpowiedz
 • Dyrektor przedszkola (2017-06-13 19:50) Zgłoś naruszenie 112

  Co za brak rzetelności dziennikarskiej! Dyrektor przedszkola publicznego ma stawkę nauczyciela dyplomowanego, oczywiście jak uzyskał ten stopień awansu, oraz dodatki W sumie z wyslugą za lata pracy, dodatek funkcyjny i motywacyjny to jakieś 5500 brutto, a jest dyrektorem zakładu pracy, odpowiada za kadry, planuje budżet, prowadzi remonty z całą dokumentacją zamówień, i oczywiście odpowiada za bezpieczeństwo dzieci i pracowników oraz poziom edukacyjny przedszkola. Ogrom zadań i jeden człowiek.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Lepiej ...(2017-06-13 13:18) Zgłoś naruszenie 94

  .... podzielić to na dzieciaki niż paść jednego dyrektora.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Rodzic(2017-06-13 14:03) Zgłoś naruszenie 42

  Nie rozumiem jakie kominy przwdszkola publiczne?moze niepubliczne???? I pracujacy za najnizsza krajowa nauczyciele 8 godz ze sprzataniem sali i innymi obowiazkami....to jakas masakra

  Odpowiedz
 • Mila(2017-06-18 16:03) Zgłoś naruszenie 20

  Brawo za zakaz godzin ponadwymiarowych dla dyrektorów szkół!!!. W mojej szkole dyrektor ciągnie ile się da godzin nadliczbowych a za Niego pracują za friko nauczyciele , bo przecież nie mogą odmówić wykonania poleceń służbowych..

  Odpowiedz
 • Antoni(2017-06-14 02:11) Zgłoś naruszenie 12

  Ustawowo pensja - jako roczny przychód z pracy ze wszystkimi składnikami wynagrodznia, jakichkolwiek dyrektorów, prezesów, kierowników oświaty nie powinna być większa niż +20% ponad średnią krajową. Na pewno znajdą się uczciwi ludzie chcący być dyrektorami za takie pieniądze. A tym co nie chcą powiem: nie nadają się na takie stanowiska w tym sektorze. By dalej ograniczać malwersacje to należy ograniczyć do minimum wszelkie delegacje i inne świadczenia materialne nie wliczone do pensji.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!