« Powrót do artykułu

Reforma oświaty: Jak będą wyglądały zwolnienia nauczycieli przy łączeniu gimnazjów i szkół

Typowanie osób, które ma objąć redukcja zatrudnienia, musi dotyczyć całej nowej jednostki. A więc nie tylko pracujących w gimnazjum, lecz także nauczycieli drugiej szkoły, np. podstawówki, która się z nim łączy.

Szkoła, jedzenie

żródło: ShutterStock

Brak możliwości dalszego zatrudnienia nauczyciela gimnazjum musi być odnotowany w arkuszach organizacyjnych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (17)

 • Gg(2017-04-27 19:08) Zgłoś naruszenie 2912

  Przecież pani minister zapewniała, że nie będzie zwolnień. Zatem kłamała? I tacy ludzie nami rządzą?

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • konkret(2017-04-27 18:13) Zgłoś naruszenie 233

  Trudno płacić za niewiedzę autora. W wielu szkołach, w wielu samorządach reforma oświaty stała się super okazją do zwolnienia niewygodnych nauczycieli. Tych nauczycieli nie trzeba zmieniać bo maja pracę. JST robią sztuczny problem aby ulokować w szkołach innych swoich *********** i żony kolegów. W wielokrotnych interwencja okazuje się że nie trzeba nikogo zwalniać a nawet trzeba przyjąć do pracy. Uważam że takie działanie JST i niektórych dyrektorów powinno być karane wg Kodeksu Karnego.

  Odpowiedz
 • helka(2017-04-27 19:07) Zgłoś naruszenie 182

  w pełni się zgadzam z przedowcą, zwolić niewygodnego nauczyciela, bo pracuje kolezanka dyrektora z niższymi kwalifikacjami

  Odpowiedz
 • Olgierd(2017-04-28 13:23) Zgłoś naruszenie 1720

  Karta nauczycieli do likwidacji stop,pensum godzinowe do likwidacji stop,ZNP do rozwiązania stop, itp.itd!

  Odpowiedz
 • obserwator(2017-04-28 09:26) Zgłoś naruszenie 1613

  w wielu gałęziach gospodarczych Polski robią dawniej rewoltę i nikt tak nie kwiczał jak teraz, ludzie potracili pracę i musieli sobie poradzić, a w tym przypadku nauczyciele nadal mają zapewniony byt, ile szkół za czasów PO-PSL polikwidowali, o tym się teraz nie mówi

  Odpowiedz
 • Malina(2017-04-27 20:59) Zgłoś naruszenie 123

  Wiadomo jednak powszechnie ,ze kiepski nauczyciel jest trudny do zwolnienia! A dlaczego?no cóż...zazwyczaj jest związkowcem- niestety!i wtedy nie uda się go zwolnić lub po prostu ucieka na L4 ( wiem, można mu dostarczyć wypowiedzenie z pracy. .ale nie będzie skuteczne!)Więc moi szanowni przedmówcy nie do końca znacie realia szkół.Swoją drogą awans zawodowy miał wykluczyć " słabych" nauczycieli- tez się nie udało ,bo ZZ baaardzo broniły swoich członków!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • pio(2017-04-28 11:47) Zgłoś naruszenie 915

  Fakty są takie, że w okresie rządów PO-PSL zamykano setki szkół (szczególnie małych szkół podstawowych), a także zamknięto ponad tysiąc posterunków policji, likwidowano przystanki PKS, a nawet strzeżone przejazdy kolejowe, itp. - tamte rządy prowadziły taką właśnie działalność antyspołeczną (ch.., d... i kamieni kupa). Ówczesne działania likwidacyjne wiązały się dokładnie ze zwolnieniami, m.in. nauczycieli (ZNP ... ani słowa). Teraz mamy do czynienia z bredniami propagandowymi, bo jeśli jacyś nauczyciele stracą pracę, to może tylko z rozdętego17 lat temu grona dyrektorów (gimnazjów) - tacy i ich rodziny wspierają politycznych chuliganów z PO i ZNP. Ilość poziomów nauczania bez zmian - ilość nauczycieli też zasadniczo bez zmian. Proste, tylko POlityczna propaganda robi grandę.

  Odpowiedz
 • Alek(2017-04-30 14:16) Zgłoś naruszenie 71

  Jak będą wyglądały zwolnienia? Tak jak wszystko w państwowych firmach. Na pewno pracę znajdą krewni i znajomi królika. Nielubiani przez dyrektora, niemający wpływów w samorządzie już mogą rozglądać się za inną pracą. Do zwolnienia jak nie w tym, to w kolejnym roku.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • M(2017-05-02 05:05) Zgłoś naruszenie 33

  Jesli bedzie obnizone pensum specjalistow w szkolach to przynajmniej oni korzystaja pod warunkiem, ze zmiana w karcie nauczyciela nie bedzie zobowiazywac ich do "kolejnych bezplatnych odzin karcianycy" albo bezplatnych zastępstw. Po wielu latach pracy w oswiacie bez podwyzek trudno uwierzyc, ze bedzie jakiś rząd, który prawdziwie zadba o to srodowisko i EDUKACJĘ POLAKÓW. Więcej godzin tygodniowo pracy (2h) czyli miesięcznie 8/9 w zależnosci od miesiąca to juz jest obnizka pensji o kilkaset zlotych miesiecznie i podwyzka rocznie 100 zł przez 3 lata Obecnie na rynek nauczycielski weszło pokolenie wykształcone w gimnazjach. Wszyscy narzekają na poziom gimnazjów itd. na relacje, atmosferę i problemy tam piętrzące się. Wiemy jak było i jak jest. Czy nauczyciele kształceni w gimnazjach będą potrafili popatrzyć szerzej niż ich doświadczenie???? Warto zadbać o doświadczonych pedagogów prawych i uczciwych ludzi z zasadami. Dokąd zmierza polska edukacja? Strach się bać. NIE LĘKAJCIE SIĘ MÓWIŁ JAN PAWEŁ II. NIE DAJMY SIĘ ZŁAMAĆ SYSTEMOWI.

  Odpowiedz
 • Piotr pocztowy.(2017-05-03 07:35) Zgłoś naruszenie 34

  Witam podam przykład mojej żony jest germanistką w gimnazjum(jeszcze),sporo dzieci brało udziały w konkursach, z testów zawsze jedną z lepszych średnich,i co i dup.a w podstawówce dostanie niecały etat.Co ciekawe większość nauczycieli z tej podstawówki poszło na jakieś dokształcenia żeby móc uczyć w kilku kierunkach. Zalewska do tego zabiera wszystkie dodatki więc żona będzie mniej zarabiała,więc pytam gdzie tu logika i dlaczego zalewska(specjalnie z małej) jeszcze na tym stołku siedzi?

  Odpowiedz
 • Alex(2017-05-02 15:48) Zgłoś naruszenie 20

  pozostaje nie dać się zastraszyć cwaniakowi dyrektorowi i poplecznikom z JST i zbierać dowody do sądu pracy póki czas

  Odpowiedz
 • gość (2017-08-07 14:53) Zgłoś naruszenie 00

  a co z sipowcami ?są niezwykle nieudolni!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!