« Powrót do artykułu

Doktorat wdrożeniowy ze stypendium i płatnym urlopem

Osoby, które zdobędą dorobek wdrożeniowy, pracując np. nad wynalazkiem w przedsiębiorstwie, będą mogły ubiegać się o stopień naukowy doktora. Taka możliwość będzie dotyczyła głównie nauk ścisłych. Tak wynika z poprawek wprowadzonych do rządowego projektu ustawy o stopniach i tytule naukowym. Pracowała nad nim sejmowa komisja edukacji, nauki i młodzieży.

nauka, edukacja, e-learning, biblioteka

żródło: ShutterStock

84,7 mln zł zapłaci budżet państwa za program „Doktorat wdrożeniowy” w 2021 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Error(2017-04-12 02:55) Zgłoś naruszenie 20

    Dokorat przedewszystkim powinien byc nadawany za wdrozenie do praktyki gospodarczej wlasnej innowacyjnej technologii lub rozwiazania technicznego./niezaleznie od podjecia lub nie studiow III stopnia w instutach naukowych/.Ustawa to kolejny bleff i nadmuchany balon PIS-u.

    Odpowiedz
  • banach steffek(2017-04-12 02:46) Zgłoś naruszenie 10

    Znow pominieto w ustawie mozliwosc doktoryzowania sie najzdolniejszych studentow i absolwentow polskich,ustawa ma charakter kosmetyczny i nic nowego nie wnosi do siermieznej i zabetonowanej kasty naukowej.Wygrala biurokracja.Jednak PIS jest bardzo konserwatywny.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!