« Powrót do artykułu

Debata DGP o szkolnictwie wyższym: Dokładanie pieniędzy do nieefektywnego systemu nie ma sensu

Na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego trzy zespoły – z Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Instytutu Allerhanda – przygotowały już nowe projekty założeń ustaw dla uczelni. Na ich podstawie resort nauki opracuje własny projekt ustawy. O tym, jak ma wyglądać szkolnictwo wyższe, rozmawiali uczestnicy debaty zorganizowanej przez DGP.

 • Czy rzeczywiście większość problemów nauki i szkolnictwa wyższego można rozwiązać, zwiększając finansowanie i zmieniając sposób dystrybucji tych środków?
 • prof. Teresa Czerwińska wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Fot. Rafał Siderski
 • prof. Marek Kwiek przewodniczący zespołu UAM Fot. Rafał Siderski
 • dr hab. Arkadiusz Radwan przewodniczący zespołu Instytut Allerhanda Fot. Rafał Siderski
 • prof. Hubert Izdebski przewodniczący zespołu SWPS Fot. Rafał Siderski
 • prof. Łukasz Sułkowski członek komisji konkursowej, wiceprzewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej Fot. Rafał Siderski
statystyki

Komentarze (1)

 • mobbing czy bezkarność dyrektorów z nadania PO?(2017-03-02 10:16) Zgłoś naruszenie 45

  mobbing czy bezkarność dyrektorów z nadania PO? ZNP zbiera informacje o nauczycielach zawarte w listach zwolenników referendum przeciwko zmianom w oświacie. Pełna kontrola wpisów (dane z nr dowodów osobistych).Dyrektorzy z nadania PO obniżają dodatki motywacyjne tym, którzy nie wpisali się na taką listę. Gdzie jest prawo i sprawiedliwość dla ludzi, którzy myślą inaczej i mają odwagę nie tańczyć do muzyki dyrektora z nadania PO?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!