« Powrót do artykułu

"Nasz elementarz" ląduje w szufladzie. Pierwszaki dostaną darmowy podręcznik

W przyszłym roku pierwszaki nie będą się już uczyły z darmowego podręcznika opracowanego przez MEN. Resort zamierza zapłacić za różne książki wydawcom.

Beata Szydło i minister edukacji narodowej Anna Zalewska podczas konferencji prasowej dot. ustawy oświatowej

autor: Jakub Kamińskiżródło: PAP

Beata Szydło i minister edukacji narodowej Anna Zalewska podczas konferencji prasowej dot. ustawy oświatowej

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Mural(2017-02-02 09:25) Zgłoś naruszenie 20

    W jakiej szufladzie???? Szkoły są zapchane takimi podręcznikami. A jeśli szkoła wybrała inne, to też likwidacja innych. Kazano bibliotekarzom zaksięgować je w głównych księgach inwentarzowych więc nie można po prostu wyrzucić setek-tysięcy/ zależy od wielkości szkoły/ na makulaturę. I tak jest z innymi, do innych klas. O darmowej, dodatkowej harówie bibliotekarzy nie wspominając.Często od połowy wakacji, bo od września i bez podręczników jest co robić. Coroczny cyrk z podręcznikami i nowymi lekturami /trzeba je kupić i opracować, wypożyczyć / uniemożliwi np przeprowadzenie remanentu w bibliotece, który robi się co parę lat. Przeważnie po wydaniu lektur, zamyka się wtedy na miesiąc/półtora, w zależności od wielkości zbiorów i liczby osób spisujących. Ale przecież to jedynie nudny detal.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!