Uczniowie

8 stycznia 2019 r.

"W tabeli widać, że niektóre szkoły mają wpisaną liczbę uczniów zdających język angielski na poziomie rozszerzonym znacznie większą od łącznej liczby maturzystów w tej szkole. Nauczyciel z Gdańska porównał te liczby z danymi z OKE Gdańsk i zauważył, że w tabeli +Perspektyw+ liczba uczniów zdających języki obce jest dokładnie dwukrotnie większa niż faktyczna. W efekcie szkoły te dostały gigantyczną, dodatkową liczbę punktów za nieistniejących uczniów i znalazły się znacznie wyżej, niż powinny" - podaje portal.

Ranking Maturalny „Perspektyw" co najmniej dwukrotnie został zafałszowany8 stycznia 2019 r.

Ranking Maturalny „Perspektyw" co najmniej dwukrotnie został poważnie zafałszowany - podał we wtorek Onet.pl. Jak pisze portal, szefostwo „Perspektyw" mimo wiedzy o poważnym błędzie w obliczeniach i o dyskryminacji uczniów niedowidzących od kilku lat bagatelizowało sprawę i nie chciały publicznie przyznać się do błędu, ani sprostować wyników.

22 października 2018 r.

Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony 15-17 kwietnia.

Próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie 18-20 grudnia22 października 2018 r.

W dniach 18-20 grudnia wszystkie zainteresowane szkoły podstawowe będą mogły przeprowadzić próbny egzamin ósmoklasisty - poinformowała w poniedziałek Centralna Komisja Egzaminacyjna. CKE i okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią szkołom arkusze do przeprowadzenia próbnego egzaminu.

Serwisy Tematyczne