Uczniowie

12 kwietnia 2019 r.

Pozostaje więc mieć nadzieję, że strajk nauczycieli – pierwszy od wielu lat protest o tak dużej skali – będzie jednak dla wszystkich lekcją walki o swoje prawa.

Strajk to nie kataklizm, tylko uprawnienie pracownicze. Nie demonizujmy protestujących12 kwietnia 2019 r.

Protesty poszczególnych grup zawodowych wiele mówią nie tylko o ich warunkach pracy. Przy okazji można też sporo dowiedzieć się o kondycji całego społeczeństwa. Ostatnie akcje protestacyjne – w tym ta prowadzona przez nauczycieli – pokazały, jak bardzo zmienił się publiczny odbiór strajków. Traktujemy je niczym zbliżającą się klęskę żywiołową, która będzie mieć nieodwracalne efekty. Gdyby brać na serio przewidywane w mediach i debacie publicznej skutki protestu w szkołach, to właśnie powinniśmy przeżywać Armagedon.

8 stycznia 2019 r.

"W tabeli widać, że niektóre szkoły mają wpisaną liczbę uczniów zdających język angielski na poziomie rozszerzonym znacznie większą od łącznej liczby maturzystów w tej szkole. Nauczyciel z Gdańska porównał te liczby z danymi z OKE Gdańsk i zauważył, że w tabeli +Perspektyw+ liczba uczniów zdających języki obce jest dokładnie dwukrotnie większa niż faktyczna. W efekcie szkoły te dostały gigantyczną, dodatkową liczbę punktów za nieistniejących uczniów i znalazły się znacznie wyżej, niż powinny" - podaje portal.

Ranking Maturalny „Perspektyw" co najmniej dwukrotnie został zafałszowany8 stycznia 2019 r.

Ranking Maturalny „Perspektyw" co najmniej dwukrotnie został poważnie zafałszowany - podał we wtorek Onet.pl. Jak pisze portal, szefostwo „Perspektyw" mimo wiedzy o poważnym błędzie w obliczeniach i o dyskryminacji uczniów niedowidzących od kilku lat bagatelizowało sprawę i nie chciały publicznie przyznać się do błędu, ani sprostować wyników.