Szkolnictwo wyższe

3 października 2018 r.

Jarosław Gowin

Gowin: 400 mln zł dla uczelni z Krakowa i Małopolski3 października 2018 r.

Blisko 400 mln zł z 3 mld zł pozyskanych z obligacji, które zamierza wyemitować w przyszłym roku Skarb Państwa na wsparcie uczelni publicznych, trafi do szkół wyższych Krakowa i woj. małopolskiego – zapowiedział w środę szef resortu nauki Jarosław Gowin.

1 października 2018 r.

Do 1 stycznia 2019 r. uczelnie będą musiały dostosować umowy o pracę w zakresie minimalnej wysokości miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego

Reforma uczelni rozłożona w czasie1 października 2018 r.

Po blisko 2,5 roku prac ustawa 2.0 przygotowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wchodzi dzisiaj w życie. Nowe Prawo zmienia m.in. zasady organizacji i ustroju uczelni oraz przebudowuje system stopni i tytułów naukowych. W założeniu ma też lepiej chronić interesy studentów. Jej wdrożenie rozłożone zostało jednak na kilka lat.

29 września 2018 r.

szkoła, naukowiec, uczelnia, student

Co czeka uczelnie w nowym roku akademickim? Resort nauki wyjaśnia29 września 2018 r.

Od 1 października br. wydziały uczelni z najgorszą oceną działalności badawczej nie mogą nadawać habilitacji. A władze uczelni będą zobligowane, by studentkom w ciąży zapewnić indywidualny tok studiów. O zmianach, jakie pojawią się w tym roku akademickim na uczelniach, mówi PAP wiceminister nauki Piotr Müller.

28 września 2018 r.

Nauczanie online staje się coraz istotniejszą częścią gospodarki.

Rewolucją w edukację. Platformy e-learningowe mogą zagrozić tradycyjnym uniwersytetom28 września 2018 r.

Na świecie już o tym wiedzą. W 2011 r. branżą szkolnictwa wyższego zatrzęsło. Znaczenie tego wstrząsu, do którego doszło w Kalifornii, w hrabstwie Santa Clara, zrozumieli jednak nieliczni. Dwóch lubianych profesorów Uniwersytetu Stanforda, Peter Norvig i Sebastian Thrun, zorganizowało bezpłatne, internetowe, otwarte dla użytkowników z całego świata seminarium pt. „Wprowadzenie do sztucznej inteligencji”.