Szkolnictwo wyższe

27 listopada 2018 r.

Młodzi uczeni alarmują też, że w projekcie nie określono, kto będzie dokonywał oceny merytorycznej wniosku i w jaki sposób zapewni się udział w tym procesie osób kompetentnych w danej dziedzinie.

Stypendia dla studentów na nowych zasadach27 listopada 2018 r.

Kluczowe dla uzdrowienia procesu przyznawania stypendiów jest wprowadzenie recenzji eksperckich – wskazuje Akademia Młodych Uczonych PAN w opinii do projektu nowego rozporządzenia przygotowanego przez resort nauki i szkolnictwa wyższego.

21 listopada 2018 r.

Nic nie wskazuje na to, że warunek zaliczenia Erste Juristische Staatsprüfung dotyka osoby przynależące do określonej grupy etnicznej bardziej niż ludzi zaliczających się do innych grup etnicznych.

TSUE: Warunki w stypendiach dopuszczalne21 listopada 2018 r.

Prywatna fundacja działająca w państwie członkowskim UE może wprowadzać ograniczenia w regulaminie przyznawania stypendiów naukowych, nawet jeśli byłyby one utrudnieniem dla obcokrajowców – orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE.

9 listopada 2018 r.

Na uczelniach niepublicznych najpopularniejsze okazały się studia stacjonarne na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie.

Informatyka najpopularniejszym kierunkiem studiów9 listopada 2018 r.

Ponad 416 tys. studentów rozpoczęło w tym roku akademickim studia. Podobnie jak w roku poprzednim, największą popularnością wśród kandydatów cieszyły się informatyka, zarządzanie i psychologia - wynika z podsumowania rekrutacji przygotowanego przez resort nauki.