Nauczyciele

12 listopada 2020 r.

Z oceny skutków regulacji do projektu wynika, że na tę formę wsparcia do nauczycieli przeznaczono 270 mln zł na ok. 531,2 tys. etatów (w tym 11 mln zł dla szkół resortowych). Te pieniądze trafią w formie zwiększonej subwencji oświatowej.

500 plus dla nauczycieli na smartfona12 listopada 2020 r.

Najpóźniej do 7 grudnia nauczyciele zatrudnieni m.in. w szkołach, poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz ośrodkach młodzieżowych powinni złożyć wniosek o wypłatę 500 zł za zakup sprzętu do nauki zdalnej. Z tego przywileju nie skorzystają jednak nauczyciele przedszkolni, a także pracujący w szkolnych zerówkach.

21 października 2020 r.

Największe wyzwanie to ustanowienie jasnych oraz zgodnych z realizowanymi zadaniami zasad ustalania łącznej kwoty subwencji oświatowej.

Lepiej teraz przyznać nagrody najlepszym nauczycielom, niż wypłacać te same pieniądze później, w postaci czternastki [WYWIAD] 21 października 2020 r.

Przede wszystkim należało już kilka miesięcy temu zrobić symulację osiągania średnich w tym roku. To szczególnie ważne ze względu na epidemię i ograniczenie w funkcjonowaniu szkół - mówi Grzegorz Pochopień z Centrum Doradztwa i Szkoleń OMNIA, były dyrektor departamentu współpracy samorządowej MEN.

14 października 2020 r.

Wśród najpilniejszych zadań wymieniane jest również zapewnienie bezpieczeństwa emocjonalnego uczniom o nieheteronormatywnej orientacji psychoseksualnej i tożsamości płciowej.

To nie czas na świętowanie. Nauczyciele ogłaszają „Alarm dla edukacji”14 października 2020 r.

Z okazji Święta Edukacji Narodowej środowiska nauczycielskie skierowały list do premiera Mateusza Morawieckiego. „Postanowiliśmy napisać do Pana w dniu, który powinien być naszym świętem i właściwie to Pan powinien napisać do nas i złożyć nam życzenia. To jednak nie jest czas na świętowanie. To czas na alarm dla edukacji” – czytamy.