Nauczyciele

28 listopada 2018 r.

Karta nauczyciela w istotnym zakresie ma też zastosowanie do nauczycieli ze szkół stowarzyszeniowych i prywatnych.

ZNP jest przeciwny śmieciówkom w oświacie28 listopada 2018 r.

Temat zawierania umów cywilnoprawnych z nauczycielami powraca. Ale zanim przejdę do szczegółów, chcę z całą mocą podkreślić, że Związek Nauczycielstwa Polskiego zawsze sprzeciwiał się zatrudnianiu nauczycieli na podstawie umów śmieciowych. Zdaniem ZNP powinni oni pracować tylko na podstawie stosunku pracy. I od 1 września br. gwarantuje to Karta nauczyciela.

26 listopada 2018 r.

Obecnie podział subwencji oświatowej w głównej mierze jest uzależniony od liczby uczniów.

Nauczyciele bez czternastki. Zamiast tego automatyczne podwyżki26 listopada 2018 r.

Dotarliśmy do założeń projektu, który w styczniu powinien trafić do konsultacji. Likwidacji ma ulec cały mechanizm naliczania średniej płacy pedagogom z samorządowych szkół i przedszkoli. Co roku samorządy na samą tylko czternastą pensję dla gorzej zarabiających nauczycieli wydają ćwierć miliarda złotych. Utrzymane mają za to zostać dodatek stażowy, a także wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe, trzynastka i nagroda jubileuszowa. Zachowany też będzie wprowadzony niedawno dodatek za wyróżniającą pracę.

15 października 2018 r.

Blisko 400 nauczycieli zatrudnionych jeszcze w ubiegłym roku w wygaszanych gimnazjach nie pracuje już w szkolnictwie publicznym. Część osób odeszła do szkolnictwa niepublicznego, a część z zawodu.

W Warszawie brakuje blisko 1600 nauczycieli15 października 2018 r.

W Warszawie brakuje blisko1600 nauczycieli, w tym ponad 1000 w szkołach podstawowych - podał w poniedziałek stołeczny ratusz. Warszawski samorząd robi wszystko, by ściągnąć nauczycieli do pracy, m.in. poprzez wysokie dodatki - powiedział wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński.

13 września 2018 r.

Jak to możliwe, że polska oświata jest tak tania, skoro jednocześnie osiągamy jedne z najlepszych rezultatów na świecie mierzonych testami umiejętności uczniów PiSA?

Polska szkoła jest dobra i tania. Płacą za to nauczyciele13 września 2018 r.

Polska ma jedne z najmniejszych klas wśród krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) i jeden z najniższych wskaźników uczniów przypadających na nauczyciela – wynika z nowego raportu „Education at a glance 2018”. Publikacja pozwala porównywać systemy oświatowe w różnych krajach.