Wielu z nas chciałoby znać odpowiedź na to pytanie lecz najpierw zastanówmy się dlaczego tego czasu nie mamy. Po pierwsze rozrywka i nie chodzi mi o to, że nie powinniśmy robić nic rozrywkowego chodzi mi raczej o typ życia opierający się na siedzeniu na kanapie i wcinaniu popcornu przez cały dzień.

Po drugie spanie i tu również nie sugeruję żebyś nie spał w ogóle tylko po nocach robił jakiś biznes plan albo się uczył tylko właśnie żebyś spał odpowiednią ilość czasu aby później przez cały dzień nie zasypiać co piętnaście minut. Żeby to potwierdzić postanowiłem przeprowadzić rozmowę z jednym z moich przyjaciół, który zarządzać czasem umie.

Spytałem się go o poradę co zrobić żeby lepiej zarządzać czasem praktycznie od razu podał mi odpowiedź ,,zrób sobie plan dnia, wyrób sobie rutynę”. A gdy spytałem się go co jeśli trzeba do tej rutyny dołożyć coś nowego to odpowiedział w prosty sposób: Jeżeli pojawia się coś nowego to trzeba z czegoś zrezygnować, żeby było najprościej policzmy ile czasu mamy.

Doba ma dwadzieścia cztery godziny, sen zajmuje osiem godzin, rozrywka zajmuje dwie, a szkoła/praca kolejne osiem to już jest osiemnaście zostało sześć. To sześć podziel sobie na inne zajęcia, zajmowanie się domem jakieś zajęcia dodatkowe i osiągniesz dwadzieścia cztery. Teraz żeby coś dodać musisz coś odjąć w twoim dniu nie ma dwudziestej piątej godziny. ©℗