Na przykład weźmy dwóch chłopców. Chłopiec pierwszy pomylił się na teście i dostał dwóję na teście (poniósł porażkę) ale ma teraz motywację żeby się nauczyć do poprawy i dostać piątkę (odniósł sukces).

nieznane
nieznane

Teraz przyjrzyjmy się drugiemu chłopcu. Na teście strzelał, nawet nie próbował ale dostał czwórkę (odniósł sukces) natomiast za dwa dni nauczyciel poprosił go do tablicy a że ten nic nie umiał to dostał jedynkę (poniósł porażkę).

nieznane

Ten przykład jest bardzo prosty ale pokazuje o co chodzi. Ta sprawa tak jak większość jest oczywiście poglądowa i zależy od perspektywy w której patrzy się na daną rzecz ale jeśli odpowiednio patrzeć to nie ma rzeczy absolutnie dobrych bądź absolutnie złych. Jedną z ważniejszych rzeczy jest umiejętność uczenia się na błędach a już najlepszą na cudzych.

nieznane

Trzeba również pamiętać, że w niektórych przypadkach sukces jest czasowy. Nie ma boksera który będzie miał pas mistrzowski na zawsze, nie ma biegacza którego nikt nigdy nie prześcignie. W sporcie jak widać sukces trwa tylko do czasu, kiedy się zestarzejesz i stracisz formę. Dla każdego sukces jest czymś innym. Dla niektórych brak sukcesu to porażka, a dla niektórych brak porażki to już sukces. ©℗

nieznane
Rysunki wykonali:
Jadzia Grądzka, 6 lat
Pola Ptaszyńska, 9 lat
Piotr Szymański, 8 lat
Róża Kassenberg, 7 lat
Idalia Kassenberg, 10 lat
Alex Grotkiewicz, 7 lat
Pola Ptaszyńska, 9 lat
Wiktoria Głodek, 7 lat
Pola Ptaszyńska, 9 lat
Michał Lankosz, 7 lat