Na przykład weźmy dwóch chłopców. Chłopiec pierwszy pomylił się na teście i dostał dwóję na teście (poniósł porażkę) ale ma teraz motywację żeby się nauczyć do poprawy i dostać piątkę (odniósł sukces).

ikona lupy />
nieznane
ikona lupy />
nieznane

Teraz przyjrzyjmy się drugiemu chłopcu. Na teście strzelał, nawet nie próbował ale dostał czwórkę (odniósł sukces) natomiast za dwa dni nauczyciel poprosił go do tablicy a że ten nic nie umiał to dostał jedynkę (poniósł porażkę).

ikona lupy />
nieznane

Ten przykład jest bardzo prosty ale pokazuje o co chodzi. Ta sprawa tak jak większość jest oczywiście poglądowa i zależy od perspektywy w której patrzy się na daną rzecz ale jeśli odpowiednio patrzeć to nie ma rzeczy absolutnie dobrych bądź absolutnie złych. Jedną z ważniejszych rzeczy jest umiejętność uczenia się na błędach a już najlepszą na cudzych.

ikona lupy />
nieznane

Trzeba również pamiętać, że w niektórych przypadkach sukces jest czasowy. Nie ma boksera który będzie miał pas mistrzowski na zawsze, nie ma biegacza którego nikt nigdy nie prześcignie. W sporcie jak widać sukces trwa tylko do czasu, kiedy się zestarzejesz i stracisz formę. Dla każdego sukces jest czymś innym. Dla niektórych brak sukcesu to porażka, a dla niektórych brak porażki to już sukces. ©℗

ikona lupy />
nieznane
Rysunki wykonali:
Jadzia Grądzka, 6 lat
Pola Ptaszyńska, 9 lat
Piotr Szymański, 8 lat
Róża Kassenberg, 7 lat
Idalia Kassenberg, 10 lat
Alex Grotkiewicz, 7 lat
Pola Ptaszyńska, 9 lat
Wiktoria Głodek, 7 lat
Pola Ptaszyńska, 9 lat
Michał Lankosz, 7 lat