Myślimy nad kolejna próbą nowelizacji Prawa oświatowego, ale słyszałem też o tym, że wiele osób zbiera już podpisy pod obywatelskim projektem ustawy w tej sprawie - powiedział w czwartek w Radiu Zet szef MEiN Przemysław Czarnek.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek pytany był w Radiu Zet m.in. o to, czy po raz trzeci podejmie się próby znowelizowania Prawa oświatowego.

"Myślimy nad tym, ale słyszałem o czymś innym. Słyszałem o tym, że wiele osób zbiera już podpisy pod obywatelskim projektem ustawy w tej sprawie. Wydaje mi się, że to byłoby nawet lepsze rozwiązanie" - ocenił Czarnek.

O takiej możliwości szef MEiN mówił też w środę w Radiu Maryja. Minister Czarnek mówił w Radiu Maryja. Działania w tej sprawie są już — jak wskazał minister — inicjowane, a ich intensyfikacja ma nastąpić od początku 2023 roku.

Prezydent Andrzej Duda zawetował w grudniu nowelizację Prawa oświatowe, regulującą m.in. zasady działalności organizacji i stowarzyszeń w szkołach i przedszkolach, zwiększającą nadzór kuratorów, a także wprowadzającą zmiany w edukacji domowej. W ocenie prezydenta mimo długo prowadzonych prac nad ustawą nie udało się osiągnąć społecznego kompromisu, nie było wysłuchania publicznego, a projekt nowelizacji był przedłożeniem poselskim, co ograniczyło konsultacje społeczne.(PAP)

szz/ mhr/