Za kilka tygodni będziemy prosić prezydenta Andrzeja Duda o podpis pod nowelą budżetu. Ta nowela spowoduje, że jeszcze z tegorocznych środków i w tym roku, do polskich uczelni, w tym tutaj - do SGGW, trafi dodatkowy miliard złotych - powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

W inauguracji roku akademickiego 2021/2022 w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego(SGGW) biorą udział prezydent Andrzej Duda, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.

W czasie uroczystości szef MEiN wręczył rektorowi SGGW symboliczny czek na kwotę ponad 4,9 mln zł na utrzymanie aparatury naukowo-badawczej, na stanowiska badawcze oraz na utrzymanie specjalnej infrastruktury informatycznej w pracowni epidemiologii weterynaryjnej, arboretum SGGW w Rogowie oraz na bazę infrastruktury informatycznej i zaawansowanych stanowisk badawczych Centrum Wodnego.

Minister Czarnek zapowiedział również dodatkowe środki dla polskich uczelni w tym roku. "Będziemy prosić pana prezydenta o podpis pod nowelą budżetu za kilka tygodni, a ta nowela budżetu spowoduje, że jeszcze z tegorocznych środków i w tym roku, do polskich uczelni - w tym tutaj do SGGW, trafi dodatkowy miliard złotych" - powiedział Czarnek.