Po pandemii szczególne podziękowania należą się nauczycielom informatyki, ale trwają prace nad unowocześnieniem systemu komputerowego w szkołach - powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas ogólnopolskiego zakończenia roku szkolnego w Sieradzu.

Minister edukacji zapewnił, że trudne doświadczenia z czasów pandemii i wprowadzania nauki zdalnej będą miały istotny wpływ na udoskonalanie systemu informatycznego w szkołach.

"Trwają prace nad unowocześnieniem systemu komputerowego w placówkach oświatowych"- zapewnił Czarnek "Chodzi o udoskonalenie sposobu prowadzenia zajęć dydaktycznych w ramach programu Edukacja 2030, na który stawiamy w Polskim Ładzie" - podkreślił.

Podczas ogólnopolskich uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego w Sieradzu minister szczególne podziękowania złożył nauczycielom informatyki. "Im należą się szczególne wyrazy szacunku, bo oprócz swoich normalnych obowiązków, dbali o to, aby możliwa była nauka w trybie zdalnym" - zaznaczył i dodał, że to przede wszystkim dzięki rodzicom możliwe było nauczanie zdalne podczas pandemii.