Profesor Maria Romanowska, przewodnicząca kapitule oceniającej kształcenie "mistrzów biznesu i administracji", podkreśliła w rozmowie z Polskim Radiem, że wzięto pod uwagę aż 26 wskaźników. Oceniano program i kadrę pod względem merytorycznym, także obecność pośród wykładowców utytułowanych cudzoziemców i praktyków. Atutem byli menedżerowie wyższych szczebli w grupie studentów. 

Dyrektor Sylwia Hałas-Dej z Akademii imienia Leona Koźmińskiego, powiedziała IAR, że uczelnia ma bardzo bogate doświadczenie w prowadzeniu studiów MBA, bo aż dwudziestoletnie. Dodała, że zwycięski program jest skierowany do studentów mających co najmniej pięcioletnie doświadczenie menedżerskie.

Drugie miejsce w rankingu najlepszych studiów MBA 2013 roku zajęły studia "Canadian Executive MBA" Szkoły Głównej Handlowej. Na trzecim miejscu jest "Warsaw-Illinois Executive MBA" Uniwersytetu Warszawskiego. 

Podczas uroczystości na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie ogłoszono, że ranking akademicki miesięcznika Perspektywy został poddany międzynarodowemu audytowi. W tej rywalizacji znalazł się pośród dwóch pierwszych w świecie, uhonorowanych prestiżowym certyfikatem.