Liczba dzieci w przedszkolach i żłobkach? Polska jest najgorsza w UE

autor: Klara Klinger05.06.2013, 06:57; Aktualizacja: 05.06.2013, 08:49

Zamiast 33 proc. dzieci w żłobkach tylko 3 proc. Zamiast 90 proc. w przedszkolach – 54 proc. Jesteśmy najgorsi w całej UE. Komisja Europejska nie ma wątpliwości – Polska nie zapewnia odpowiedniej opieki nad najmłodszymi dziećmi. W żadnym innym unijnym państwie nie jest pod tym względem tak źle, jak u nas.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • polka(2013-06-05 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    u nas lepiej mają więźniowie niż dzieci w przedszkolach, choć narzekają na brak miejsca ale miejsce mają (mają rówież lepsze wyżywienie, dostęp do lekarzy, tv, siłowania, biblioteka - za pieniądze podatników oczywiście) dzieci w przedszkolach nie, o żlobkach można pomarzyć ... ottt Polska

    Odpowiedz
  • edek(2013-06-05 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    Poznań, dzielnica Piątkowo, w promieniu od mojego bloku są 3 publiczne przedszkola.
    Córka nie dostała się do żadnego z nich.
    My-obydwoje rodzice pracujący- normalna rodzina, bez zwichrowań, dziecko zdrowe. Może dlatego się nie dostała. Bo miejsca są dla tych niby samotnych i innych "uprzywilejowanych".

    Odpowiedz
  • Marek Lipski(2013-06-05 16:23) Zgłoś naruszenie 00

    Gratuluję artykułu i analizy.Marek Lipski

    Odpowiedz
  • abaja(2013-06-05 20:40) Zgłoś naruszenie 00

    żłobki i przedszkola likwidowali a teraz sa tego efekty i dziwią się że w Polsce jest spadek urodzeń. Inna sprawa to zatrzymanie na rynku pracy babcie i wydłużenie im wieku emerytalnego to też doprowadziło w dobie małej ilości miejsc w żłobkach i przedszkolach, że kobiety nie rodzą bo nie ma polityki prorodzinnej a instytucja babci to dziś tylko legenda. Prawda jest taka, że cierpią i dzieci i rodzice:(

    Odpowiedz
  • gość(2013-06-05 21:44) Zgłoś naruszenie 00

    Co z tego, że we wschodnich województwach stworzyli masę przedszkoli finansowanych z UE skoro zapewniają one opiekę na 5h. Na ósmą trzeba zaprowadzić, a przed 13 odebrać.

    Odpowiedz
  • Przemek(2013-06-06 06:47) Zgłoś naruszenie 00

    A ja kłade lache na to bagno, mam 31 lat, nie mam dzieci i dołoże wszelkich starań żeby ich nie mieć.

    Odpowiedz
  • mix(2013-06-06 06:57) Zgłoś naruszenie 00

    Cokolwiek kolejrze rządy nie zrobiły od 25lat swej "demokratycznego"reżimu-było to krzywdą dla najuboższych grup rodzin. Te statystyki obejmują także żłobki i przedszkola prywatne, gdzie opłaty zaczynają się od miesięcznej minimalnej płacy netto, czyli 1 tysiąca zł/miesiąc. Przez okres 25 lat zniknęło 3/4 przedszkoli samorządowych, co łatwo sprawdzić. Przy szkołach zaś w grupach zerowych są dzieci także 2-letnie; tak wygląda opieka przedszkolna i żłobkowa, gdzie jeden nauczyciel ma grupę 35 dzieci,na 25 mkw, bez żadnej pomocy woźnej ani też nauczyciela wspomagającego

    Odpowiedz
  • przedszkolanka(2013-06-06 07:49) Zgłoś naruszenie 00

    35 dzieci w grupie? Prawo dopuszcza 25, akurat w sferze edukacji przedszkolnej jest odpowiedni zapis - co zrobiliście, aby gmina utworzyła dodatkowy oddział?
    Odwagą jest anonimowy wpis na forum? Czy egzekwowanie od samorządu jego obowiązków?

    Odpowiedz
  • gość(2013-06-06 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko, że w wielu gminach samorząd już za nic nie odpowiada bo sprzedał oświatę różnej maści fundacjom i stowarzyszeniom, a na te robią sobie co chcą. W małych miejscowościach nie ma wyboru.

    Odpowiedz
  • Kłamio nas(2013-06-06 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    Któś tu jakieś bzdury pisze ! Jak to najgorsi w całej UE ? Od Rumunii tyż ??? A premier Donald mówił, że my "zielona wyspa", to jak to ?

    Odpowiedz
  • ciemnogród(2013-06-06 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    Co za stek bredni!!! "komisarz UE ds. sprawiedliwości, praw podstawowych i obywatelstwa" mówi, że dzieci MUSZĄ być w przedszkolu!!! Najlepszym miejscem dla nich jest dom rodzinny. Oddawanie dzieci do żłobków to łamanie praw człowieka!!! Lepsza komuna teraz niż w PRL'u. Baby na traktory!!!

    Odpowiedz
  • As(2013-09-26 15:15) Zgłoś naruszenie 01

    Polska najgorsza, Polska najgłupsza, Polska najbiedniejsza. Te androny nie mają sensu. Polska jest najlepsza z krajów słowiańskich, nie najgorsza.

    Odpowiedz