Strajk nauczycieli nie przeszkodzi w rekrutacji. Dyrektorzy zbiorą zespół spoza swojej szkoły

autor: Artur Radwan12.03.2019, 08:25; Aktualizacja: 12.03.2019, 08:29
Związek Nauczycielstwa Polskiego i sekcja Oświatowa Forum Związków Zawodowych grożą, że 8 kwietnia rozpoczną strajk bezterminowy.

Związek Nauczycielstwa Polskiego i sekcja Oświatowa Forum Związków Zawodowych grożą, że 8 kwietnia rozpoczną strajk bezterminowy.źródło: ShutterStock

Dyrektorzy w wyjątkowych sytuacjach będą mogli powołać do zespołu nadzorującego egzaminy tylko nauczycieli spoza swojej szkoły. To odpowiedź MEN na groźbę protestów podczas egzaminów ósmoklasisty i gimnazjalnego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • Tobiasz(2019-03-12 08:58) Zgłoś naruszenie 252

    Droga Pani Minister. Czy wierzycie w to co mówicie. Dyrektor może powołać nauczycieli z innych szkół - tylko czy ci nauczyciele będą chcieli przyjść do innych szkół na te egzaminy ??? Taki nauczyciel - zostanie nazwany ŁAMISTRAJKIEM !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zet(2019-03-12 16:48) Zgłoś naruszenie 144

    A gdzie jest dobro nauczycieli. Rodzice i dzieci nie dbają o sprawy nauczycieli i ze nauczyciel żyje w nędzy. Ich obchodzi tylko ich dobro. Z misji nikt się nie utrzyma i nauczyciel tez.

    Odpowiedz
  • Betlis(2019-03-12 17:44) Zgłoś naruszenie 122

    Nauczyciele, nie dajcie się!!! Ministerstwo szuka wszystkich możliwych argumentów, żeby Was wystraszyć. Nieprzeprowadzone egzaminy to nie problem uczniów i rodziców, ale Ministerstwa i PiS-u. Tyle tysięcy dzieci nie może zostać bez egzaminu - wszyscy to wiedzą - PiS też, a mimo to nakręca propagandę. Szkoda, że uważa się ludzi za ciemną, niemyślącą masę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kolo(2019-03-12 22:00) Zgłoś naruszenie 41

    Myślicie, że to takie łatwe zajęcie "pilnowanie" na egzaminie" ? MEN też tak uważa (bo nie "myśli") ? Jesteście w bardzo wielkim błędzie. Przeczytajcie sobie obowiązki nauczyciela w zespole egzaminacyjnym. http://www.oke.jaworzno.pl/www2/index.php/using-joomla/dostosowaniagimn/135-egzaminy/egzamin-gimnazjalny/procedurygimn/171-procedury-egzamin-gimnazjalny

    Odpowiedz
  • o(2019-03-12 09:12) Zgłoś naruszenie 427

    bardzo dobrze, nie dac się szantażować nierobom

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czytelnik(2019-03-12 09:16) Zgłoś naruszenie 427

    a gdzie jest dobro dzieci, widzą tylko czubek własnego nosa, niech sobie wyobrażą, jak by zastrajowali energetycy, to by dopiekli każdemu, także nauczycielom, a wtedy to by dopiero psioczyli

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anusia (2019-03-13 08:34) Zgłoś naruszenie 31

    Pani Zalewska powinna być ministrem przynajmniej do 1 września 2019 roku. Wcześniejsze opuszczenie stanowiska jest absolutnie nieetyczne. Kapitan z tonącego statku schodzi ostatni.

    Odpowiedz
  • trakt(2019-03-13 07:30) Zgłoś naruszenie 21

    strajkować i już..a klakierzy co tu niby piszą jako rodzice niech nie udają kim są bo wiadomo...

    Odpowiedz
  • as(2019-03-13 16:40) Zgłoś naruszenie 21

    najlepiej rządzącym wychodzi knowanie i oszukiwanie ludzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • p-k(2019-03-12 18:08) Zgłoś naruszenie 221

    Tego już nie chce się słuchać. Dać 26 dni urlopu. Nie płacić za wakacje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz